Veolia Energia Warszawa potwierdza, że w wyniku awarii sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Powsińskiej/Gołkowskiej występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków na terenie całej Warszawy

- przekazała w komunikacie spółka.

Jednocześnie zapewniła, że służby techniczne spółki są na miejscu. "Współpracujemy z policją i strażą pożarną w celu zabezpieczenia terenu, a także bezpiecznego usunięcia awarii i przywrócenia prawidłowej pracy systemu ciepłowniczego" - napisano w komunikacie.

Spółka dodała, że na chwilę obecną system ciepłowniczy został tak podzielony, aby elektrociepłownia Żerań i ciepłownia Kawęczyn utrzymały prace i zapewniły bezpieczne dostawy ciepła do ponad połowy mieszkańców Warszawy.

W ten sposób zmniejszyliśmy obszar zasięgu awarii i jednocześnie przystąpiliśmy do usuwania awarii przy ul. Powsińskiej

- przekazała spółka.

Dodała, że przedstawiciele Veolii są członkami sztabu kryzysowego powołanego przez Prezydenta m.st Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Spółka na bieżąco będzie przekazywała najbardziej aktualne informacje na swojej stronie www.energiadlawarszawy.pl, a więcej szczegółów zarówno na temat przyczyn awarii oraz przewidywanych czasów usunięcia podamy dzisiaj bliżej godziny 15.00

- poinformowała w komunikacie.