Prezes NIK kontratakuje

  

„Wykryto liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych w ramach kontroli Programu »Praca dla więźniów«. Zdecydowano o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury” – podała wczoraj Najwyższa Izba Kontroli. W swoim komunikacie NIK poinformowała także, że rozpoczęła ogólnopolską kontrolę, która objęła Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek.

Zakończenie czynności kontrolnych w poszczególnych jednostkach zaplanowano na koniec stycznia 2020 r. I tylko ktoś mało roztropny nie zwróci uwagi na fakt, że komunikat ten pojawia się w epicentrum afery wokół prezesa NIK Mariana Banasia. Ten ostatni, po wielotygodniowej nagonce TVN i wrażych mediów (której uległa chyba część polityków i dziennikarzy prawej strony), nie dość, że nie zamierza ustąpić, to przechodzi do kontrataku, najwyraźniej mając żal do „swoich”, że ci chcieli zrobić z niego kozła ofiarnego. Tajemnicą poliszynela jest, że program Praca dla Więźniów to oczko w głowie byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Będzie się działo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts