Amerykański sąd bezwzględny dla przestępców seksualnych. Bill Cosby trafi do więzienia!

Bill Cosby / / [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Sąd apelacyjny w Pensylwanii odrzucił odwołanie słynnego amerykańskiego aktora i komika Billa Cosby'ego, który wnosił o uchylenie zeszłorocznego wyroku, skazującego go na minimum trzy lata pozbawienia wolności za napaść seksualną.

We wrześniu 2018 roku 82-letni obecnie Cosby został przez sąd uznany za "agresywnego drapieżcę seksualnego" i skazany na karę od trzech do dziesięciu lat więzienia stanowego. O dokładnym wymiarze kary ma zdecydować jego zachowanie i stan zdrowia.

Zakwalifikowanie aktora jako "agresywnego drapieżnika seksualnego" oznacza wpisanie go na listę zarejestrowanych przestępców seksualnych, poddawanych reedukacji i sesjom terapeutycznym do końca życia.

W kwietniu 2018 roku aktor został uznany za winnego przemocy seksualnej wobec Andrei Constand. 44-letnia była koszykarka w akcie oskarżenia podała, że na początku 2004 roku Cosby zaprosił ją do swojego domu w Cheltenham w Pensylwanii, tam odurzył ją tabletką gwałtu, a następnie zgwałcił.

Constand nie jest jedyną kobietą, która oskarżała Cosby'ego o gwałt. Według amerykańskich mediów było ich ponad 60, jednak we wszystkich tych przypadkach sprawy się przedawniły i nie mogą trafić do sądu. Do tych napaści miało dojść w latach 1960-2000.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

MSZ: wszystkie przejścia graniczne są monitorowane pod względem sanitarnym

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/ilaria88/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Wszystkie przejścia graniczne są monitorowane pod względem identyfikacji osób, co do których może istnieć podejrzenie o zakażenie koronawirusem 2019-nCoV – poinformował dziś wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

[polecam:https://niezalezna.pl/307685-francja-japonia-malezja-odnotowano-kolejne-zakazenia-koronawirusem]

"Wszystkie punkty wejścia na terytorium Polski, a także na terytorium Unii Europejskiej – bo to się odbywa również na poziomie unijnym - są monitorowane"

– powiedział Jabłoński pytany przez dziennikarzy, jakie działania zostały podjęte, aby zapewnić bezpieczeństwo pod względem sanitarnym w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV.

Jabłoński wyjaśnił, że na lotniskach wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. "Została wprowadzona tzw. karta lokalizacji, która wymaga od pasażerów przylatujących z zagrożonych (wirusem – red.) rejonów świata, aby udzielali dodatkowych informacji, po to, aby w razie potrzeby odpowiednie służby mogły podjąć decyzję o wprowadzeniu środków bezpieczeństwa" - powiedział. Podkreślił, że na razie "nie ma informacji, aby w Polsce istniało zagrożenie takim wirusem".

Wcześniej rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar podkreślił, że choć mogą się zdarzyć przypadki zakażenia koronawirusem, to jednak "nie ma powodów do paniki".

Władze Chin oficjalnie potwierdziły w sobotę rano czasu miejscowego 41 ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa. Zarażonych jest już ponad 1000 osób, spośród których 57 jest w stanie krytycznym.

[polecam:https://niezalezna.pl/307692-gis-uspokaja-ws-koronawirusa]

Wcześniej władze prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, gdzie tuż przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia nowego koronawirusa, informowały o kolejnych 15 przypadkach śmiertelnych i 180 nowych zakażeniach.

Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że potwierdzonych jest 1287 przypadków zakażenia. W sobotę rano o pierwszym takim przypadku poinformowano w Australii, gdzie koronawirusa odkryto na przedmieściach Melbourne u obywatela chińskiego, który przyleciał tam 19 stycznia z Kantonu.

We Francji odkryto w piątek trzeci przypadek zakażenia nowym koronawirusem. To pierwsze przypadki tego wirusa w Europie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts