Rada KEP o dziedzictwie Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego

Pomniki św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Świętej Lipce dłuta B. Solskiego i K. Fałdygi-Solskiej / By Aw58 - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71571970

  

- W najbliższych miesiącach będziemy wiele mówić i wiele czerpać z dziedzictwa dwóch wielkich postaci, których wydała nasza Ojczyzna: św. Jana Pawła II z racji stulecia urodzin, które będziemy obchodzić 18 maja 2020 r., i Prymasa Stefana Wyszyńskiego z racji jego beatyfikacji, która będzie miała miejsce 7 czerwca przyszłego roku – powiedział - cytowany przez Biuro Prasowe KEP - bp Ignacy Dec, przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich przy Konferencji Episkopatu Polski, przy okazji posiedzenia Rady, które odbyło się 10 grudnia w Sekretariacie KEP.

- Na dzisiejszym posiedzeniu rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić, żeby te dwie postacie przybliżać sobie i innym, jaki będzie nasz udział, jako Rady ds. Apostolstwa Świeckich, w realizacji programu, który się wiąże z tymi dwiema postaciami Kościoła powszechnego, Kościoła w naszej Ojczyźnie

 – zaznaczył bp Dec.

Jak czytamy w komunikacie Biuro Prasowego Konferencji Episkopatu Polski, "ponadto tematyka posiedzenia Rady koncentrowała się wokół Programu Duszpasterskiego, który został nakreślony przez Konferencję Episkopatu Polski na najbliższe trzy lata pod hasłem „Eucharystia daje życie”".

- Zastanawialiśmy się, jaki wkład jako Rada przy KEP możemy wnieść do realizacji tego programu

 – podkreślił bp Dec.

Biskup przypomniał, że świeccy są bardzo ważni w Kościele i że zostali dowartościowani przez Sobór Watykański II zwłaszcza w „Dekrecie o Apostolstwie Świeckich”.

- Pozostaje sprawą ciągle aktualną, abyśmy angażowali osoby świeckie w tę potrójną misję Kościoła: prorocką – co się utożsamia z ewangelizacją, uświęcającą – świeccy powinni być obecni w sprawowaniu liturgii pod przewodnictwem kapłana, oraz królewską czyli służebną – troska o biednych, chorych – powiedział bp Ignacy Dec, cytowany w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak się kończy wymądrzanie Tuska ws. koronawirusa. Kaleta koncertowo zgasił byłego premiera

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

  

Temat koronawirusa wzbudza duże emocje. Donald Tusk postanowił więc wykorzystać go do ataku na rząd. "Rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce, PiS może tego nie przetrwać - podkreślił b. premier. Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta odpowiada: "Często zastanawiamy się kto wymyśla hejterskie wpisy sokuzburaka; objawił się bardzo mocny kandydat".

[polecam:https://niezalezna.pl/312658-holownia-chcial-zablysnac-w-temacie-koronawirusa-tej-wpadki-jego-sztabu-nic-nie-przebije]

Niektórzy politycy opozycji prześcigają się w tym, by powiedzieć coś w sprawie koronawiursa. A jeśli by jeszcze przy okazji "dołożyć" Prawu i Sprawiedliwości? Takiej okazji nie mógł zmarnować Donald Tusk, były premier, były przewodniczący Rady Europejskiej, od 2019 r przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

"Rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce. PiS może tego nie przetrwać" - napisał Tusk w piątek na Twitterze.

Tusk chciał podratować reputację marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (z zawodu lekarza), który zapomniał jak prawidłowo myje się ręce (przypomnieć musiał Stanisław Karczewski)?

[polecam:https://niezalezna.pl/313102-czy-grodzki-wie-jak-myc-rece-nie-naciskalem-kciukiem-dozownika-to-spojrzmy-na-nagrania]

Byłemu premierowi odpowiedział wiceminister Sebastian Kaleta.

"Często zastanawiamy się kto wymyśla hejterskie wpisy sokuzburaka. Objawił się bardzo mocny kandydat".

Jednocześnie dodał: "Tak gwoli odniesienia do politycznego pojęcia +czyste ręce+. Sąd dziś skazał na 1,5 roku więzienia za korupcję byłego senatora PO Józefa Piniora".

[polecam:https://niezalezna.pl/313252-jozef-pinior-skazany-za-korupcje-byly-senator-po-uslyszal-wyrok]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts