Wąsik: to była akcja na zamówienie Tuska

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik w rozmowie z portalem Niezależna.pl mówi, że w jego opinii oskarżenie Mariusza Kamińskiego to zemsta za wykrycie przez CBA afery hazardowej.

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik w rozmowie z portalem Niezależna.pl mówi, że w jego opinii oskarżenie Mariusza Kamińskiego to zemsta za wykrycie przez CBA afery hazardowej.

Dzisiaj Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował o umorzeniu sprawy przeciw byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu wiceszefowi CBA Maciejowi Wąsikowi oraz b. dyrektorom Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA. Chodziło o rzekome nadużycia prawa w związku z działaniami CBA ws. „afery gruntowej”

- Umorzenie tego procesu traktuję tak, jakby sąd podarł akt oskarżenia i wyrzucił go do kosza już jego po pierwszym przeczytaniu. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ w mojej opinii akt oskarżenia został zrobiony na polityczne zamówienie Donalda Tuska i od samego początku nadawał się do wyrzucenia. Uważam, że była to kara, jaką Donald Tusk wymierzył Mariuszowi Kamińskiemu za wykrycie afery hazardowej i machlojek działaczy PO – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

Maciej Wąsik sugeruje, że prokuratura powinna wyjaśnić okoliczności powstawania aktu oskarżenia, który jego zdaniem został przygotowany na polityczne zamówienie.

- Uważam, że prokuratura powinna zastanowić się, czy nie wszcząć postępowania w celu wyjaśnienia okoliczności powstania zarzutów oraz tego aktu oskarżenia przeciwko nam. Moim zdaniem jest dowód na to, że prokuratura w tym miejscu wykonywała polityczne zamówienie Donalda Tuska. Powinno się ustalić, kto w tej sprawie naciskał i sugerował prokuratorom takie właśnie rozwiązanie całej sprawy – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo