Wąsik: to była akcja na zamówienie Tuska

  

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik w rozmowie z portalem Niezależna.pl mówi, że w jego opinii oskarżenie Mariusza Kamińskiego to zemsta za wykrycie przez CBA afery hazardowej.

Dzisiaj Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował o umorzeniu sprawy przeciw byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu wiceszefowi CBA Maciejowi Wąsikowi oraz b. dyrektorom Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA. Chodziło o rzekome nadużycia prawa w związku z działaniami CBA ws. „afery gruntowej”

- Umorzenie tego procesu traktuję tak, jakby sąd podarł akt oskarżenia i wyrzucił go do kosza już jego po pierwszym przeczytaniu. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ w mojej opinii akt oskarżenia został zrobiony na polityczne zamówienie Donalda Tuska i od samego początku nadawał się do wyrzucenia. Uważam, że była to kara, jaką Donald Tusk wymierzył Mariuszowi Kamińskiemu za wykrycie afery hazardowej i machlojek działaczy PO – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

Maciej Wąsik sugeruje, że prokuratura powinna wyjaśnić okoliczności powstawania aktu oskarżenia, który jego zdaniem został przygotowany na polityczne zamówienie.

- Uważam, że prokuratura powinna zastanowić się, czy nie wszcząć postępowania w celu wyjaśnienia okoliczności powstania zarzutów oraz tego aktu oskarżenia przeciwko nam. Moim zdaniem jest dowód na to, że prokuratura w tym miejscu wykonywała polityczne zamówienie Donalda Tuska. Powinno się ustalić, kto w tej sprawie naciskał i sugerował prokuratorom takie właśnie rozwiązanie całej sprawy – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nożownik z Chemnitz usłyszał wyrok

/ twightlightzone

  

Sąd w Dreźnie skazał w czwartek na 9 i pół roku Syryjczyka, który w sierpniu 2018 roku zabił nożem mieszkańca Chemnitz. W konsekwencji w mieście tym doszło wówczas do wielotysięcznych antyrządowych demonstracji i zamieszek.

Tragedia rozegrała się na miejskim festynie, na którym doszło między mężczyznami do kłótni i bójki. 24-letni Syryjczyk Alaa S. wspólnie z poszukiwanym obecnie międzynarodowym listem gończym Irakijczykiem Farhadem A. dodatkowo ciężko ranili wówczas dwie inne osoby.

Prokuratura domagała się dla oskarżonego 10 lat więzienia. Obrońcy - uniewinnienia.

Ze względu na duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej proces odbył się w Dreźnie. Przebiegał z zachowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

Po zabójstwie 35-letniego Niemca doszło w Chemnitz do wielotysięcznych demonstracji organizowanych m.in. przez narodowo-konserwatywne ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec (AfD) i stowarzyszenie kibiców lokalnego klubu piłkarskiego. Oprócz zwykłych obywateli brali w nich też udział członkowie organizacji neonazistowskich. W starciach z lewicowymi kontrdemonstrantami rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Wydarzenia w Chemnitz przez kilka tygodni były politycznym tematem nr 1 w RFN. Dla AfD i prawicowych ugrupowań pozaparlamentarnych były one dowodem, że rząd nie panuje nad sytuacją w państwie, nie jest w stanie skutecznie chronić obywateli, a polityka migracyjna kanclerz Angeli Merkel stanowi zagrożenie dla Niemiec. Z kolei partie establishmentowe dostrzegły niebezpieczny wzrost znaczenia organizacji neonazistowskich, które wykorzystywały protesty jako platformę do autopromocji i szkodziły wizerunkowi Niemiec.

Media i część polityków próbowały kategoryzować protesty jako efekt działań grup skrajnie prawicowych i neonazistowskich, posuwając się przy tym do manipulacji. Pojawiły się doniesienia o domniemanych "polowaniach na cudzoziemców". Prokuratura Generalna Saksonii zaprzeczyła później doniesieniom, jakoby w Chemnitz po morderstwie dochodziło do "polowań" i samosądów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl