Wąsik: to była akcja na zamówienie Tuska

  

Były wiceszef CBA Maciej Wąsik w rozmowie z portalem Niezależna.pl mówi, że w jego opinii oskarżenie Mariusza Kamińskiego to zemsta za wykrycie przez CBA afery hazardowej.

Dzisiaj Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował o umorzeniu sprawy przeciw byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu wiceszefowi CBA Maciejowi Wąsikowi oraz b. dyrektorom Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA. Chodziło o rzekome nadużycia prawa w związku z działaniami CBA ws. „afery gruntowej”

- Umorzenie tego procesu traktuję tak, jakby sąd podarł akt oskarżenia i wyrzucił go do kosza już jego po pierwszym przeczytaniu. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ w mojej opinii akt oskarżenia został zrobiony na polityczne zamówienie Donalda Tuska i od samego początku nadawał się do wyrzucenia. Uważam, że była to kara, jaką Donald Tusk wymierzył Mariuszowi Kamińskiemu za wykrycie afery hazardowej i machlojek działaczy PO – tłumaczy w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

Maciej Wąsik sugeruje, że prokuratura powinna wyjaśnić okoliczności powstawania aktu oskarżenia, który jego zdaniem został przygotowany na polityczne zamówienie.

- Uważam, że prokuratura powinna zastanowić się, czy nie wszcząć postępowania w celu wyjaśnienia okoliczności powstania zarzutów oraz tego aktu oskarżenia przeciwko nam. Moim zdaniem jest dowód na to, że prokuratura w tym miejscu wykonywała polityczne zamówienie Donalda Tuska. Powinno się ustalić, kto w tej sprawie naciskał i sugerował prokuratorom takie właśnie rozwiązanie całej sprawy – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Maciej Wąsik, były wiceszef CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Berlin i Bruksela uderzą się w pierś? Niemiecki dziennik apeluje o zmianę podejścia do Polski

/ Twitter/@pisorgpl

  

Historyczny wynik Prawa i Sprawiedliwości odbił się dziś szerokim echem w światowych mediach. Niemiecki „Taggesspiegel” apeluje o zmianę podejścia Berlina i Brukseli wobec Polski. Jak wskazuje lewicowo-liberlalny dziennik, „wyczerpała się strategia polegająca na taktycznym wyczekiwaniu, że ugrupowanie rządowe osłabnie”.

Relacje między Polską a Niemcami w ostatnich czterech latach nie były łatwe. Teraz mogą skomplikować się jeszcze bardziej, chyba że rządy obu krajów potraktują polskie wybory jako cezurę, sporządzą trzeźwy bilans i na jego podstawie zbudują nowy sposób obchodzenia się ze sobą nawzajem

- pisze w poniedziałek czołowy publicysta "Tagesspiegla" Christoph von Marschall na stronie internetowej dziennika. 

Przekonuje, że wszyscy z Berlina i Brukseli, którzy wcześniej obrali strategię taktycznego wyczekiwania na osłabienie rządu PiS, muszą obecnie uderzyć się w pierś. Dalsze dystansowanie się wobec Warszawy nic nie da - konstatuje von Marschall.

Gorzej, wzajemne robienie sobie na złość wyrządzi poważne szkody, ponieważ ograniczy zdolność UE do działania w fatalnej sytuacji międzynarodowej, w której Unia musi stać się bardziej skuteczna. Należy więc mieć nadzieję, że wszystkie strony będą teraz dążyć do zbliżenia i równowagi

- pisze berliński dziennik, stawiając jednocześnie tezę, że wysoka wygrana Prawa i Sprawiedliwości pozwoli polskiemu rządowi na mniej drażliwe podejście do kwestii spornych. 

"Władza ugrupowania nie jest zagrożona. Presja na mobilizowanie bazy wyborczej za pomocą antyniemieckiej retoryki jest mniejsza (...). Ze strony Berlina i Brukseli należałoby tak czy owak spodziewać się gotowości do umiarkowania" - postuluje von Marschall.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl