Zamiast świętowania narodzin Jezusa "zostają tylko komercyjne iluminacje". Mocne kazanie ks. Bartołda

/ screen z TV Republika

  

Dziś w Archikatedrze Warszawskiej odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. "W niektórych środowiskach, szkołach podejmowane są próby obchodzenia świąt Bożego Narodzenia bez odniesienia do Jezusa", mówił w homilii proboszcz bazyliki ks. prałat Bogdan Bartołd, przypominając, że chodzi o świętowanie narodzin Jezusa Chrystusa.

Tematem głównym homilii ks. prałata była przypowieść o zagubionej owcy i dobrym pasterzu. "Może i dla nas nie do przyjęcia jest, że Bóg bardziej cieszy się z jednej odnalezionej owcy, niż z pozostałych dziewięćdziesięciu dziewięciu" - pytał kapłan. Diagnozował też powody, dla których można poczuć niesprawiedliwość, bo "ktoś nieuczciwy na końcu się odwraca i Pan Bóg jeszcze bardziej się cieszy z niego, niż z całą resztą.

Ta Jego walka o zaginionych nie jest jednoznaczna z ignorowaniem całej reszty

- skomentował ks. Bartołd.

Jako przykład dobrego pasterza, którego posłał Bóg, aby troszczyli się o powierzoną im owczarnię podał Sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ten apostoł Jezusa Chrystusa nauczał nas, że "trudna jest Ewangelia, ale wyznawanie Ewangelii jest podźwignięciem człowieka, rodziny, narodu. Człowiek musi zapomnieć o tym, co jest jego chwilowym upodobaniem, a powinien kierować się zasadami moralności"

- kontynuował ksiądz prałat. 

Opowiedział także historię ze swojego dzieciństwa, gdy jako jedna z wielu młodych osób, przysłuchujących się kardynałowi Wyszyńskiemu usłyszał wzruszające wezwanie.

"Najmilsze dzieci, stanęliśmy na jakimś ogromnym zakręcie dziejowym, kiedy trzeba bardzo dużo mówić o wysokiej godności człowieka, aby zrozumiano, że człowiek przerasta wszystko, co może istnieć na świecie, prócz Boga. Cały bogaty i najbardziej wymyślny świat urządzeń technicznych, wynalazków, zdobyczy naukowych, całe olbrzymie bogactwo jest niczym w porównaniu z jednym maleńkim człowiekiem. Istotą rozumną, wolną i miłującą. Człowiek przerasta wszystko, bo wychodzi z jednej kochającej rodziny, aby tworzyć życie. Przerasta nawet naród i ojczyznę, za którą gotów jest umierać"

- zacytował wypowiedź kardynała Wyszyńskiego

Jesteśmy czasami przerażeni dziełami nienawiści i zapowiedziami nowych jej owoców, ale pragniemy jednego, aby człowiek umiał kochać, aby człowiek umiał zwyciężać przez miłość

- powiedział ks. Bartołd.

Następnie nawiązał do wypowiedzi papieża, że współczesny świat czasem boi się pamiętać o tym, czym naprawdę jest Boże Narodzenie i usuwa znaki chrześcijańskie po to, by zostawić tylko banalne i komercyjne, błyszczące od mocnego światła iluminacje. Ksiądz prałat ze smutkiem zauważył, że "w niektórych środowiskach, szkołach podejmowane są próby obchodzenia świąt Bożego Narodzenia bez odniesienia do Jezusa", pomimo tego, że świętujemy przecież Jego narodziny.

Wcześniej zaznaczył, że m.in. choinka, śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem to też jest głoszenie Ewangelii miłością.


Premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński oraz Jacek Sasin, szefowie MON i MS Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 r. W wieczornej mszy św. uczestniczyli też parlamentarzyści PiS i bliscy ofiar.

W wieczornej mszy, odprawionej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie uczestniczyli również b. minister obrony Antoni Macierewicz, parlamentarzyści PiS oraz bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak działa Child Alert? Rzecznik Policji tłumaczy na przykładzie sprawy Ibrahima

/ http://www.childalert.pl

  

"Uruchomienie Child Alertu o godzinie 6.45 w poniedziałek nie było przypadkowe. Właśnie wtedy budzimy się, jedziemy do pracy, włączamy telewizję, wtedy ta informacja może dotrzeć do jak największej rzeszy osób" - powiedział na antenie Polsat News rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

[polecam:https://niezalezna.pl/311404-matka-porwanego-chlopca-opuscila-polske-bedzie-szukala-syna-w-belgii]

Rzecznik KGP był gościem poniedziałkowego programu "Punkt Widzenia" poświęconego sprawie uprowadzenia 10-letniego Ibrahima przez ojca.

Z ustaleń, które posiadam, wynika, że dziecko jest całe i zdrowe, nie doszło do jakiejkolwiek ingerencji

 - powiedział inspektor Ciarka.

Dodał, że zainteresowanie sprawą poszukiwań 10-latka jest bardzo duże. "Poszukiwania rozpoczęły się zaraz po zgłoszeniu, kiedy do naszych systemów wprowadzono dane dotyczące zaginięcia chłopca. Wtedy wszystkie jednostki w kraju i za granicą wiedziały, że doszło do uprowadzenia rodzicielskiego" - mówił.

Tłumaczył też, dlaczego policja od razu po zgłoszeniu nie uruchomiła Child Alertu.

Po przyjęciu zgłoszenia o godz. 21 nastąpiła weryfikacja informacji czy mamy do czynienia z prawdziwym zgłoszeniem. Ze względu na okoliczności, po analizie tej sprawy, zdecydowaliśmy się na uruchomienie Child Alert. Został on uruchomiony w dobrym czasie, o dobrej porze (o godz. 6.45). Nie było wcześniej takiej konieczności, aby jeszcze w nocy uruchamiać Child Alert, biorąc pod uwagę również, że ten alert uruchamiany jest, zgodnie z procedurą, na 12 godzin. Biorąc pod uwagę, że ma dotrzeć w szybkim czasie do jak największej rzeszy osób, o godzinie pierwszej czy drugiej w nocy po prostu większość z nas śpi

 - podkreślił policjant.

Godzina 6.45 nie została wybrana przypadkowo, właśnie wtedy budzimy się, jedziemy do pracy, włączamy telewizję, wtedy ta informacja może dotrzeć do jak największej rzeszy osób, a w między czasie te działania na szeroką skalę były prowadzone przez policję, przy wykorzystaniu również współpracy międzynarodowej

- stwierdził.

[polecam:https://niezalezna.pl/311397-drugie-dno-sprawy-porwania-ibrahima]

Wskazał również, że śledczy biorą pod uwagę różne wersje - zarówno te, że dziecko jest w kraju, jak i poza jego granicami. "Na chwilę obecną powinniśmy skupić się wszyscy na tym, aby chłopiec był cały, zdrowy, aby ustalić miejsce jego pobytu. Jeżeli zostanie ustalone jego miejsce pobytu i będziemy pewni, że jest całe i zdrowe, wtedy zostaną odwołane poszukiwania" - podał rzecznik KGP.

Ibrahim został porwany w Gdyni, przy ul. Ledóchowskiego w niedzielę ok. godz. 21. Rodzina powiadomiła policję krótko po zdarzeniu. W poniedziałek o godz. 6.45 ruszyła procedura Child Alert. Informacje ws. porwanego chłopca można przekazywać pod numerami: 995, 112, 997 lub osobiście do najbliższej jednostki policji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts