Szef rządu spotkał się z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej, aby podziękować im za udaremniony przemyt prawie dwóch ton kokainy o wartości około dwóch miliardów złotych. W spotkaniu z premierem wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha oraz szef Krajowej Administracji Skarbowej gen. Piotr Walczak.

"Chcę wyrazić uznanie dla profesjonalizmu państwa służb: psy, sprzęt, technologia są niezwykle potrzebne. Człowiek współpracuje z technologią, by eliminować przestępczość"

- powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił się do funkcjonariuszy, że zawdzięczamy im dzięki tej akcji, dzięki ujawnieniu największego przez ostatnie 30 lat przemytu narkotyków, bardzo wiele: normalne życie dla setek tysięcy rodzin.

Szef rządu dodał, że przestępcy bardzo umiejętnie się ukrywają.

"Za 5 minutami wspaniałego sukcesu, który odnieśliście, często stoją długie, żmudne tygodnie, miesiące analiz i pracy. To, co zrobiliście to wielka sprawa"

- dodał premier.

"Będziemy zapobiegać wszelkim patologiom i przestępstwom. Jestem pewny, że Polska jest bezpieczna, kiedy jest w rękach ludzi takich jak Wy - funkcjonariuszy KAS i CBŚP" - podkreślił Mateusz Morawiecki.