Zatrzymano 9 osób podejrzanych o związek z zabójstwem mężczyzny

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Policja zatrzymała 9 osób w sprawie uprowadzenia i zabójstwa mężczyzny w okolicach Słupska. Sąd wydał we wtorek nakaz tymczasowego aresztowania czterech podejrzanych. Może im grozić nawet dożywocie.

W Słupsku i Zabrzu policja zatrzymała dziewięciu mężczyzn, którzy mogą mieć związek z zabójstwem mieszkańca Lęborka Wojciecha N. Zwłoki mężczyzny zostały znalezione w niedzielę w lesie między Siemianicami a Jerzycami koło Słupska.

"Dokonane zatrzymania zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku i były one poprzedzone szeregiem ustaleń realizowanych na terenie kilku miejscowości województwa pomorskiego"

- poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska i Trójmiasta, znani policji. Trzem mężczyznom prokuratura postawiła zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Część zatrzymanych usłyszała także zarzuty posiadania narkotyków, broni palnej i gazowej oraz utrudniania śledztwa i zacierania śladów przestępstwa.

Po przesłuchaniu zatrzymanych prokuratorzy prowadzący śledztwo skierowali do Sądu Rejonowego w Słupsku wniosek o areszt tymczasowy dla czterech mężczyzn. "Wobec innych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru policji lub poręczenia majątkowego" - poinformował Wnuk.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wydał we wtorek nakaz tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn na trzy miesiące i jednego na dwa miesiące.

Żaden z zatrzymanych nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Z nieoficjalnych ustaleń Radia Gdańsk wynika, że zamordowany Wojciech N. był żołnierzem wojsk specjalnych. Miał zostać uprowadzony i zamordowany w wyniku nieporozumień związanych z rozliczeniami finansowymi. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprzecza tym informacjom, podając, że mężczyzna odbył tylko zasadniczą służbę wojskową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy Światowego Forum Holokaustu: Polityków siedmiokrotnie więcej niż ocalonych!

zdjęcie ilustracyjne / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

Hiszpańska agencja EFE zwróciła uwagę w doniesieniach z Jerozolimy na fakt, że do uczestnictwa w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie zaproszono aż siedmiokrotnie więcej polityków niż ludzi, którzy przeżyli Holokaust. Jak się okazuje na 700 zaproszonych - 600 to politycy.

EFE pisze z uznaniem o geście delegacji ukraińskiej, która - podobnie jak wielu izraelskich ministrów - odstąpiła ocalonym swe miejsca na sali Warszawskiego Getta w Instytucie Jad Waszem, gdzie odbywa się V Światowe Forum Holokaustu. Przypomina, że Forum ma miejsce „w kraju, w którym mieszka ponad 200 tys. osób będących ofiarami nazistowskich prześladowań”.

Hiszpańska agencja cytuje wypowiedzi Żydów ocalałych z Holokaustu, którzy wyrażają ubolewanie wobec faktu, że na sali obrad było tak mało miejsca dla ofiar Szoah.

Co się dzieje z tymi obchodami? Czy Auschwitz to był jakiś festyn? Na pierwszym miejscu powinni byli się zatroszczyć o tych, którzy przeżyli!.
- mówi cytowany przez hiszpańskie media 86-letni mieszkaniec Hajfy, Tamar Liwni.

Według założonej w 2007 r. izraelskiej organizacji charytatywnej „Aviv for Holocaust Survivors”, której oświadczenie cytuje EFE, „mimo wysiłków na rzecz pełniejszej integracji co czwarty mieszkaniec Izraela, który przeżył Holokaust, żyje dziś poniżej granicy ubóstwa”. Statutowym celem fundacji jest właśnie pomoc tym osobom.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts