WADA kontra państwo-oszust

  

Tak surową karą za aferę dopingową nie został ukarany jeszcze żaden kraj. Rosję zdyskwalifikowano na cztery lata, co obejmie m.in. letnie igrzyska w Tokio, zimowe w Pekinie czy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Choć sankcje mogły być jeszcze bardziej dotkliwe, gdyby odebrano im organizację kilku spotkań przyszłorocznego Euro 2020.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) od kilku lat bada gigantyczną aferę, w której władze finansowały stosowanie zakazanych środków przed igrzyskami w Soczi, fałszowały też dokumentację, by ukryć niecny proceder. Najbardziej bulwersujące jest to, że mimo licznych dowodów Rosjanie wciąż nie przyznają się do zarzutów. Działania WADA zmierzają w dobrym kierunku, bo w tym przypadku nie chodzi tylko o bezwzględną walkę z dopingiem, ale potępianie tuszowania oszustwa przez władze rosyjskie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts