Wszystko dla zdrowia

  

Po latach narzekań i krytyki służby zdrowia postanowiono wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polaków i podjęto walkę z przyczynami różnych chorób. Jako pierwsze do działania przystąpiło Ministerstwo Finansów, podwyższając akcyzę na alkohol i papierosy. Jak tłumaczył w Senacie wiceminister finansów Jan Sarnowski, zmiana ma na celu „poprawę skuteczności stosowanych narzędzi ochrony zdrowia”.

Po tym oświadczeniu większość z nas odetchnęła z ulgą, konstatując, że nie chodzi o nasze pieniądze, ale o nasze zdrowie. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski postanowił też zadbać o zdrowie Polaków i stwierdził, że wprowadzony zostanie podatek od cukru, który ma wpływ na naszą otyłość, a ta powoduje wzrost zachorowań na choroby nowotworowe. Niektórzy z rozrzewnieniem wspomnieli w tym momencie, jak to dawniej dbano o zdrowie Polaków, przyznając im na kartki tylko 2 kg cukru na miesiąc. Ale ad rem: teraz wszyscy z nadzieją czekają na to, co zaproponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bo np. białe pieczywo zawiera szkodliwy gluten – białko pszenicy, a konsumpcja mięsa czerwonego i przetworzonego zwiększa podobno ryzyko rozwoju choroby sercowo-naczyniowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts