Razem przeżyli... 50 lat! Prezydent Duda wręczył specjalne odznaczenia

/ Obraz Susanne Pälmer z

  

Prezydent Andrzej Duda w Dubiecku (Podkarpacie) wręczył odznaczenia małżonkom, którzy przeżyli razem 50 lat. - Być razem, to rozumieć się i wspierać, podnosić się nawzajem w kryzysach i wybaczać, ale też świętować wspólnie szczęśliwe chwile – mówił. - To jest wielkie dzieło, które realizują Państwo nie tylko dla swojej rodziny, ale realizujecie je także dla Rzeczpospolitej - dodał.

Podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, która odbyła się na miejscowym zamku, prezydent powiedział, że w dzisiejszych czasach wiele małżeństw się rozpada, a trwanie w małżeństwie choć piękne, nie jest łatwe.

„Być razem, to podźwigać się, podnosić nawzajem w różnych kryzysach, których w życiu jest niemało, ale także świętować te szczęśliwe chwile, które są pięknymi wydarzeniami w życiu rodziny - bo to ona jest najważniejsza”

– mówił Duda.

Prezydent podziękował jubilatom, właśnie za to, że tworzą rodziny i przyczyniają się do tego, że w Polsce są kolejne pokolenia. Zauważył, że wielu z jubilatów pomaga wychowywać wnuki, wspiera w ten sposób rodziny i najbliższych.

„To jest wielkie dzieło, które realizują Państwo nie tylko dla swojej rodziny, ale realizujecie je także dla Rzeczpospolitej”

– powiedział prezydent.

Duda zaznaczył, że w dzisiejszych czasach, kiedy wiele związków się rozpada, nie jest łatwo być razem.

„Wspierać się nawzajem, być dla siebie nawzajem wyrozumiałym, zrozumieć drugiego człowieka, czasem wybaczyć różne rzeczy, jakie w małżeństwach się zdarzają, to nie łatwe. Ta umiejętność dopasowania się dwóch osób do siebie to jest właśnie miłość"

– powiedział prezydent.

Wręczając odznaczenia życzył jubilatom, aby cieszyli się sobą jak najdłużej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oszukana na prawie 18 tys. zł przez "poszukiwacza złota"

/ http://koszalin.policja.gov.pl/

  

52-latka z powiatu koszalińskiego została oszukana przez poznanego w Internecie obcokrajowca, „poszukiwacza złota” w Australii. Namówił ją, by odebrała dla niego paczkę, wcześniej wpłacając na wskazane konto 5 tys. dolarów. Kobieta wysłała mu 18 tys. zł - powiedziała rzecznik koszalińskiej policji.

Oszust podający się za Australijczyka o personaliach John Legend, rozwiedzionego poszukiwacza złota, pracownika kopalni, skontaktował się z 52-latką z Polski przez Internet w październiku ubiegłego roku. „Po kilku tygodniach korespondowania mailowego, poprzez portale społecznościowe oraz za pomocą kamery internetowej mężczyźnie udało się uśpić czujność kobiety. Opisany przez nią jako wysoki blondyn z brodą deklarował przyjazd do Polski, chęć poznania kobiety, miał snuć plany o wspólnej przyszłości, zapewniając, że uzbierał pokaźną sumę pieniędzy” – powiedziała rzecznik koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Według relacji pokrzywdzonej, oszust miał poprosić, by ta odebrała za niego paczkę, wcześniej wpłacając na wskazane konta 5 tys. dolarów. "Kobieta sukcesywnie wysyłała pieniądze. Ostatecznie udało jej się uzbierać 18 tys. zł. Ostatnią transzę wysłała w grudniu. Paczki nie dostała, a kontakt z mężczyzną się urwał" – powiedziała kom. Kosiec.

W miniony weekend pokrzywdzona kobieta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na policję. "W kierunku oszustwa prowadzimy dochodzenie pod nadzorem prokuratury? – poinformowała rzeczniczka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts