Histeria antyrosyjska? Tak o decyzji WADA mówi premier Rosji Dmitrij Miedwiediew

/ Kremlin.ru [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]

  

Według premiera Dmitrija Miedwiediewa organizacje rosyjskie powinny odwołać się od decyzji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), która w związku z aferą dopingową wykluczyła Rosję m.in. z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i zimowych w Pekinie w 2022 roku.

Organizacje, które za to odpowiadają - mam na myśli organizacje rosyjskie, do kompetencji których należą te kwestie - powinny przemyśleć kwestie dotyczące apelacji od tego rodzaju decyzji

- powiedział Miedwiediew w poniedziałek na spotkaniu z wicepremierami rządu Rosji.

Fakt, że te wszystkie decyzje powtarzają się, często w odniesieniu do sportowców, którzy tak czy inaczej już zostali ukarani (...) budzi myśl o tym, że jest to kontynuacją histerii antyrosyjskiej, która przybrała już formę chroniczną

- oświadczył szef rządu. Jednocześnie przyznał, że "nie można zaprzeczać", iż w sporcie rosyjskim "istnieją na razie znaczne problemy z dopingiem".

Szef Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) Jurij Ganus powiedział, że rada nadzorcza tej organizacji 19 grudnia najprawdopodobniej podejmie decyzję o apelacji. Jednak - jego zdaniem - apelacja ta zapewne nie ma perspektyw.

W poniedziałek Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) wykluczyła Rosję ze wszystkich wielkich imprez sportowych do 2023 roku, w tym z igrzysk w Tokio i w Pekinie. Rosyjscy sportowcy nie będą mogli startować w swoich barwach, ale możliwy jest ich występ pod neutralną flagą, podobnie jak w ubiegłym roku na zimowej olimpiadzie w Pjongczangu, i podobnie jak w 2016 roku w Rio de Janeiro, gdzie to zastrzeżenie dotyczyło części zawodników.

W ciągu 21 dni Rosjanie mogą odwołać się od decyzji WADA do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Złożenie apelacji skutkowałoby zawieszeniem sankcji aż do czasu potwierdzenia decyzji przez CAS.

Sankcje wobec Rosji rekomendował dwa tygodnie temu panel WADA. Ostateczną decyzję podjął w poniedziałek obradujący w Lozannie Komitet Wykonawczy WADA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Karczewski: jeśli Tusk nie przeprosi za swoje skandaliczne słowa, nie podam mu ręki

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze był skandaliczny i zawierał same nieprawdy. Jeśli Tusk nie przeprosi za swoje słowa, to nie podam mu ręki - zadeklarował wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

Karczewski był pytany w TVP Info o piątkowy wpis Tuska na Twitterze. Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej napisał: „Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz”.

[polecam:https://niezalezna.pl/306569-burza-komentarzy-po-wpisie-tuska-pisal-o-niszczeniu-sadow-i-szczuciu-internauci-odpowiedzieli]

Wicemarszałek Senatu ocenił wpis Tuska jako „skandaliczny i zawierający same nieprawdy”. 

- Dobrze, że Tusk jest politykiem, który jest już poza życiem politycznym w Polsce (...) Myślę, że idzie drogą Lecha Wałęsy

 - stwierdził Karczewski.

Podkreślił, że wypowiedź Tuska wpisuje się „w próbę tworzenia polityki podnoszenia emocji”. Jak dodał, „politycy totalnej opozycji wymyślili sobie, że jeśli będą duże emocje, to one spowodują mobilizację ich elektoratu”.

- To są takie słowa, że ja panu Donaldowi Tuskowi ręki nie podam. Powiem mu z daleka „dzień dobry”, ale nie wyciągnę ręki do podania - zadeklarował. - Nie można używać takiego języka, tak bezczelnie kłamać i oszukiwać, i też powodować niepokój

- uzasadniał polityk PiS.

Pytany, czy Tusk powinien przeprosić za swoje słowa, Karczewski odpowiedział: 

- Uważam, że powinien przeprosić, jeśli przeprosi, to ja na pewno mu podam rękę i będę z nim rozmawiał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts