Ogłoszono nominacje Złotych Globów. Wśród nich takie hity jak: „Joker”, „1917” czy „The Irishman”

  

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło tegoroczne nominacje do nagród filmowych Złotych Globów. Gala odbędzie się w styczniu w Los Angeles. 

Prowadzącym będzie brytyjski komik Ricky Gervais, który powróci w tej roli po raz piąty i, jak twierdzi, ostatni. Wcześniej prowadził imprezę w latach: 2010, 2011, 2012 i 2016. 

W kategoriach serialowych najwięcej nominacji mają "Niewiarygodne", "The Crown" i "Czarnobyl" (po cztery). Z kolei w kategorii najlepszy film nominowano: „1917”, „The Irishman”, „Joker”, „Marriage Story”, „The Two Popes”. 

A oto niektóre z innych nominacji

Najlepsza aktorka - film dramatyczny:

Cynthia Erivo - Harriet
Scarlett Johansson - Marriage Story
Saoirse Ronan - Little Women
Charlize Theron - Bombshell
Renee Zellweger - Judy

Najlepszy aktor - film dramatyczny:

Christian Bale - Ford v Ferrari
Antonio Banderas - Pain and Glory
Adam Driver - Marriage Story
Joaquin Phoenix - Joker
Jonathan Pryce - The Two Popes

Najlepszy film - musical lub komedia:

Dolemite Is My Name
Jojo Rabbit
Knives Out
Once Upon a Time... In Hollywood
Rocketman

Najlepsza aktorka filmowa – musical lub komedia:

Ana De Armas - Knives Out
Awkwafina - The Farewell
Cate Blanchett - Where'd You Go, Bernadette
Beanie Feldstein - Booksmart
Emma Thompson - Late Night

Najlepszy aktor filmowy - musical lub komedia:

Daniel Craig - Knives Out
Roman Griffin Davis - Jojo Rabbit
Leonardo DiCaprio - Once Upon a Time... In Hollywood
Taron Egerton - Rocketman
Eddie Murphy - Dolemite is my name

Najlepszy film animowany:

Frozen 2
How to Train Your Dragon: The Hidden World
The Lion King
Missing Link
Toy Story 4

Najlepszy film obcojęzyczny:

The Farewell
Les Miserables
Pain and Glory
Parasite
Portrait of a Lady on Fire

Najlepszy reżyser:

Martin Scorsese - The Irishman
Quentin Tarantino - Once Upon a Time In Hollywood
Bong Joon Ho - Parasite
Sam Mendes - 1917
Todd Phillips – Joker

Najlepszy serial dramatyczny:

Wielkie kłamstewka
The Crown
Obsesja Eve
The Morning Show
Sukcesja

Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany:

Paragraf 22
Czarnobyl
Fosse/Verdon
Niewiarygodne
The Loudest Voice

77. gala rozdania Złotych Globów odbędzie się w niedzielę 5 stycznia 2020 roku w Beverly Hills, Los Angeles. 

 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, BBC


Wczytuję komentarze...

Kasta i jej sojusznicy kontratakują. Nowelizacja ustawy o KRS „żeby było tak, jak było”?

Bogdan Klich / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Cała Polska pamięta słowa wypowiedziane przez byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego podczas jednej z manifestacji "w obronie sądów". - Trzeba zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu - mówił wówczas Rzepliński i tym tropem wydają się podążać inicjatorzy projektu noweli ustawy o KRS. - Projekt ustawy o KRS jest to pozytywna propozycja opanowania chaosu i anarchii w Polsce - powiedział Bogdan Klich oceniając projekt nowelizacji.

Dzisiaj wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) zapowiedziała na konferencji prasowej złożenie senackiego projektu noweli ustawy o KRS. Ma on zastąpić dotychczasowy model wyboru sędziów do KRS przez Sejm modelem opartym na zasadzie wyborów bezpośrednich i powszechnych wśród samych sędziów.

Bogdan Klich podkreślił, że ten projekt ustawy podpisały wszystkie opozycyjne siły w Senacie, które należą do "koalicji demokratycznej". Wymienił: KO, Lewicę, PSL-Kukiz'15 oraz Koło Senatorów Niezależnych. Polityk Platformy chyba omyłkowo użył słowa "opozycja", bo obecnie to właśnie Prawo i Sprawiedliwość jest w wyższej izbie parlamentu w mniejszości.

Klich zapowiedział, że projekt zostanie złożony w piątek.

"Będziemy nad nią (ustawą - red.) pracować według tych standardów, które przywróciliśmy w Senacie: otwartości, przejrzystości, współpracy z ekspertami oraz środowiskami zaangażowanymi w obronę praworządności. Projekt ustawy o KRS jest to pozytywna propozycja opanowania chaosu i anarchii w Polsce"

- mówił Klich oceniając projekt nowelizacji.

Według niego za anarchię prawą w Polsce odpowiedzialni są ci, "którzy nie wykonują wyroków" sądów. Klich wymienił marszałek Sejmu Elżbietę Witek, która nie wykonała wyroku NSA w sprawie ujawnieniu przez Kancelarię Sejmu list poparcia do KRS. "Gdzie w cywilizowanym kraju można sobie wyobrazić niewykonanie prawomocnego wyroku sądu?" - pytał Klich.

[polecam:https://niezalezna.pl/260522-zeby-bylo-jak-bylo-kogo-zabolal-ten-cytat-filmowcy-w-absurdalnym-apelu-do-prezesa-pis]

Dodał, że za anarchię prawną w naszym kraju odpowiedzialna jest także KRS - która w dalszym ciągu prowadzi swoją działalność, pomimo że została uznana przez Sąd Najwyższy za ciało uzależnione politycznie od władzy. W tym kontekście wymienił również Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Mówiąc o przygotowanym projekcie ustawy, senator podkreślił, że działa on w ramach określonych przez polską konstytucję i polskie prawo oraz przez prawo europejskie.

"Zadbaliśmy o tę zgodność dlatego, żeby wyeliminować to, co PiS czyni regularnie - narusza polską konstytucje, a często także prawo Unii Europejskiej" - mówił Klich.

"Jest ona (nowa ustawa - red.) uporządkowaniem sytuacji w Polsce, likwidacją tej potencjalnej schizmy, o której pisze Komisja Wenecka, która mogła by się dokonać za sprawą ustawy kagańcowej i uporządkowaniem polskiego sytemu prawnego"

- podkreślił.

Klich podkreślił, że zanim projekt ustawy będzie procedowany, minie kilkanaście dni, które autorzy zamierzają "skutecznie wykorzystać".

"Ta ustawa będzie omawiana ze wszystkimi zainteresowanymi środowiskami politycznymi, z organizacjami pozarządowymi, także w trakcie niestosowanego od 2013 r. wysłuchania publicznego"

- mówił senator Koalicji Obywatelskiej. Dodał, że projekt zostanie poddany bardzo szerokim konsultacjom społecznym.

Wyraził też nadzieję, że "obywatelski charakter", w jakim projekt został napisany i będzie konsultowany, jego zgodność z konstytucją i prawem europejskim przekonają "wielu", aby poprzeć projekt nie tylko w Senacie, ale także w Sejmie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts