Lis skacze pod sufit ze smutku

  

Tomasz Lis napisał, że jest smutny. Aż siedem razy w jego tekście padło to słowo. Co to oznacza? Oczywiście to, że wesoły Lis skacze z radości pod sufit. Bo może mocno dowalić przeciwnikom, w charakterze kija bejsbolowego używając Nobla Olgi Tokarczuk.

Tomasz Lis napisał też, że TVP prawdopodobnie nie przeprowadzi transmisji z wręczenia Nobla, co oczywiście oznacza, że transmisja będzie. To drugie kłamstwo jest mało ciekawe, bo łatwe do zweryfikowania. Natomiast warta odnotowania jest taktyka Lisa polegająca na potępianiu Jacka Kurskiego i obozu dobrej zmiany za to, że nie buduje przy okazji Nobla wspólnoty ponad podziałami. Rzecz jasna Lis zajmuje się na co dzień niszczeniem tej wspólnoty. I ja też zajmuję się jej niszczeniem. Niszczę wspólnotę z obozem targowicy. Bo jestem zwolennikiem istnienia wspólnoty narodowej ponad podziałami, od prawa do lewa, ale po eliminacji czy też marginalizacji targowicy. Tak właśnie rozumiem dobro polskiej wspólnoty. I w historii Polski niepodległościowcy podobnie rozumieli je bardzo często. Dlatego chocholi taniec wokół pojęć takich jak „zgoda” oraz teatralne udawanie smutku mnie nie kręci. Ani ta hipokryzja uczciwa, ani nawet skuteczna.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts