Pseudokibice zatrzymani przez policję po meczu Śląska z Legią

/ policja.gov.pl

  

28 pseudokibiców zostało zatrzymanych po niedzielnym meczu piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (0:3). Większość z nich podejrzana jest o posiadanie środków pirotechnicznych, dwóch zaś również narkotyków.

Podczas niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu kibice odpalili race i fajerwerki. Mecz z tego powodu został przerwany na 10 minut.

Jak powiedział w poniedziałek rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak, w związku z tymi zachowaniami policja zatrzymała 28 pseudokibiców. To mężczyźni w wieku od 17 do 47 lat.

Większość posiadała materiały pirotechniczne, a dwóch z nich środki odurzające w postaci marihuany

- przekazał Dutkowiak.

Pokaz pirotechniczny urządzony przez kibiców doprowadził do przerwania spotkania we Wrocławiu

Rzecznik dodał, że zatrzymani odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia

- dodał Dutkowiak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ocalały z holokaustu: Polska jest najbezpieczniejszym dla Żydów krajem w Europie

Edward Mosberg / youtube.com/print screen

  

27 stycznia obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ocalały z holokaustu Edward Mosberg w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie radiowej Jedynki mówił, że o zagładzie trzeba mówić, żeby to nie zostało zapomniane. – Ja straciłem całą rodzinę, wszyscy byli obywatelami polskimi. Zostali zamordowani przez Niemców w niemieckich obozach – powiedział polski Żyd uratowany z holokaustu.

[polecam:https://niezalezna.pl/307867-niemiecki-historyk-o-ratowaniu-zydow-w-polsce-bylo-to-bohaterstwem-gdzie-indziej-nie]

Dziś mija 75 lat od wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Uroczystości rocznicowe, którym patronuje prezydent RP Andrzej Duda, odbędą się w Oświęcimiu i Brzezince z udziałem ok. 200 byłych więźniów i ocalonych z Holokaustu, a także 60 delegacji reprezentujących państwa i organizacje międzynarodowe.
Ocalały z holokaustu Edward Mosberg, w rozmowie z Katarzyną Gójską zaznaczył, że o zagładzie trzeba mówić, żeby to nie zostało zapomniane.

Ja straciłem całą rodzinę, wszyscy byli obywatelami Polski, wszyscy zostali zamordowani przez Niemców w niemieckich obozach koncentracyjnych, na terenie Polski

– powiedział.

Przypomniał i podkreślił, że musimy o jednej rzeczy pamiętać. „Wszystkie obozy w Polsce były budowane przez Niemców. Nie było polskich obozów koncentracyjnych, ani obozów zagłady” – mówił Mosberg.

Ocalały przyznał, że bardzo dużo ludzi w Stanach Zjednoczonych nie słyszało o obozach koncentracyjnych i o holokauście.

„To mój obowiązek, dla pamięci mojej rodziny i ludzi zamordowanych przez Niemców, żeby o tym mówić, żeby nie zapomnieć. Nie wolno nam zapomnieć, jakbyśmy zapomnieli, to tak, jakbyśmy zabili tych ludzi jeszcze raz"

- podkreślił.


Gość Katarzyny Gójskiej pytany jak patrzy na tę zbrodnię z perspektywy dojrzałego człowieka, odparł, że "za wszystko" obwinia Niemców.

Gdyby oni nie głosowali w trzydziestym którymś roku na Hitlera, nie byłoby NSDAP, nie byłoby obozów koncentracyjnych i obozów zagłady i nie byłoby tych morderstw. Dlatego ja uważam, że Niemcy powinni płacić za utrzymanie tych obozów w Polsce, to jest bardzo kosztowne. I również powinni w moim pojęciu zapłacić odszkodowanie Polakom, którzy potracili rodziny i byli w obozach

– ocenił

Mosberg mówił, że w Polsce czuje się bezpiecznie.

Polska jest najbezpieczniejszym krajem w Europie dla Żydów. Ja się tu nigdy nie spotkałem z antysemityzmem. Przeciwnie, tutejszy rząd jest przeciwko antysemityzmowi

– mówił.

Dodał, że nie wolno używać holokaustu do celów politycznych. Podkreślił jeszcze raz, że za powstanie obozów obwiniam cały naród niemiecki. Dodał też, że kocha państwo izraelskie, ale…

"Ja państwo izraelskie kocham, ale są tam ludzie, których nie warto kochać.(...) Niejaki Israel Katz bardzo źle się wyraził o chrześcijaństwie, że jak matka karmi dziecko piersią, to ono wpaja z jej mlekiem antysemityzm. To jest kłamstwo, dziesięć razy mogę powiedzieć, że to jest kłamstwo, wstyd i hańba. To jest obraza dla całego chrześcijaństwa na całym świecie i to mnie bardzo razi" – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts