Papież: Korupcja niszczy godność osoby i zabija ideały

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - This file has been extracted from another file: Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II (14036966124).jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index

  

Papież Franciszek nazwał korupcję rakiem i podkreślił, że niszczy ona godność ludzi i zabija ideały. Słowa te zamieszczono na papieskim profilu na Twitterze w związku z obchodzonym w poniedziałek Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji.

W dniu ogłoszonym przez ONZ Watykan opublikował następującą wypowiedź papieża: "Korupcja niszczy godność osoby oraz zabija ideały dobra i piękna. Całe społeczeństwo powinno podjąć konkretne zobowiązanie do walki z rakiem korupcji. Łudzi on wizją szybkich i łatwych zysków, a w rzeczywistości wszystkich zubaża".

Papieski profil Pontifex na Twitterze redagowany jest w kilku językach, w tym także po polsku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trudne warunki i groźny wypadek w Tatrach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/siradje

  

Mimo bardzo trudnych warunków w Tatrach i ostrzeżeń ratowników, turyści wchodzą na wysokogórskie szlaki. W środę mężczyzna podczas wchodzenia na Rysy pośliznął się i spadając kilkadziesiąt metrów złamał nogę.

Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali rannego do zakopiańskiego szpitala.

"Mężczyzna spadając doznał otwartego złamania podudzia, ale był przytomny. Pomoc wezwał jago towarzysz. Obaj turyści posiadali odpowiedni ekwipunek, jak raki i czekany"

– powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Ratownik dodał, że mimo dobrego wyposażenia, w obecnie panujących warunkach w Tatarach codziennie dochodzi to różnych wypadków, nawet śmiertelnych.

Na większości szlaków występują oblodzenia. Nawet trakty prowadzące do schronisk są bardzo śliskie. W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts