Papież: Korupcja niszczy godność osoby i zabija ideały

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - This file has been extracted from another file: Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II (14036966124).jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index

  

Papież Franciszek nazwał korupcję rakiem i podkreślił, że niszczy ona godność ludzi i zabija ideały. Słowa te zamieszczono na papieskim profilu na Twitterze w związku z obchodzonym w poniedziałek Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji.

W dniu ogłoszonym przez ONZ Watykan opublikował następującą wypowiedź papieża: "Korupcja niszczy godność osoby oraz zabija ideały dobra i piękna. Całe społeczeństwo powinno podjąć konkretne zobowiązanie do walki z rakiem korupcji. Łudzi on wizją szybkich i łatwych zysków, a w rzeczywistości wszystkich zubaża".

Papieski profil Pontifex na Twitterze redagowany jest w kilku językach, w tym także po polsku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy poznamy datę wyborów?

Elżbieta Witek / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Podejmę decyzję o terminie wyborów prezydenckich i ogłoszę ją w przewidzianym przez ustawę czasie, po przeanalizowaniu wszystkich czynników; to moja prerogatywa - oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dodała, że z tego, co wie, w części terminów branych przez nią pod uwagę zaplanowano międzynarodowe wydarzenia z udziałem najważniejszych polskich polityków.

Z kalendarza wyborczego wynika, że marszałek Sejmu może wybrać jako datę wyborów jedną z niedziel maja: 3, 10 lub 17. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 14 dni później odbędzie się druga tura głosowania. Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony 6 sierpnia 2015 r., jego pięcioletnia kadencja upłynie więc 6 sierpnia 2020 r.

Marszałek Sejmu była pytana w poniedziałek o to, kiedy ogłosi termin wyborów prezydenckich. Proszono ją też o komentarz do zarzutów, m.in. lidera PSL i jednocześnie kandydata tej formacji na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, że zwleka z ogłoszeniem tej daty, bo sprzyja obecnemu prezydentowi w jego reelekcji.

"Termin wyborów ogłoszę w ustawowym terminie, termin ten mija 6 lutego" - odpowiedziała Witek. Podkreśliła, że jej decyzja nie ma związku ze sprzyjaniem któremukolwiek kandydatowi. Mówiła, że Andrzej Duda, jak każdy urzędujący prezydent, prowadzi kampanię. Jak oceniła, "to jest zupełnie naturalne". "Wszyscy prowadzą kampanię, gdzie nie spojrzymy, spotkania z wyborcami, wszyscy prowadzą prekampanię" - powiedziała.

Mówiła, że ogłoszenie wyborów jest "jej wyłączną prerogatywą"; wzywała, by jej w tym nie wyręczać. "Podejmę decyzję po konsultacjach i przeanalizowaniu wszystkich czynników" - oświadczyła. Podkreśliła, że dotarły do niej informacje, że w terminach, które rozważała, będą ważne wydarzenia międzynarodowe z udziałem najwyższych władz państwowych i musi brać to pod uwagę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts