Konsternacja we włoskiej telewizji. Chodzi o... wywiad z prezydentem Syrii

Zdjęcie ilustracyjne / By Fabio Rodrigues Pozzebom / ABr - http://agenciabrasil.ebc.com.br/galeria/2010-07-01/presidente-da-republica-arabe-siria-visita-congresso-nacional?foto=30062010-300610JC5128, CC BY 3.0 br, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16022481

  

Chaos i konsternacja we włoskiej telewizji publicznej RAI - taki jest według włoskiej prasy rezultat przeprowadzenia wywiadu z prezydentem Syrii Baszarem al-Asadem przez byłą prezes stacji. Włoska telewizja nie chce go nadać, emisję zapowiedziała telewizja syryjska.

Dzisiejszy dziennik "La Repubblica" podkreśla, że w niemającym precedensu zamieszaniu, jakie zapanowało w kierownictwie włoskiej telewizji, pewne jest tylko to, że jej była prezes i była dyrektor stacji informacyjnej RAI News 24 Monica Maggioni 26 listopada w Syrii przeprowadziła wywiad z Asadem.

Dziennikarka, która pełni obecnie jedną z kierowniczych funkcji w telewizji, przyznała potem, że rozmowa nie była uzgadniana z żadną z jej stacji. Po powrocie z Syrii wywiad zaproponowała dyrekcji RAI News 24. Termin emisji uzgodniono na 2 grudnia pod warunkiem, że materiał zostanie wcześniej obejrzany przez jej kierownictwo. O terminie nadania Maggioni zawiadomiła współpracowników syryjskiego dyktatora.

Wywiad nie dotarł jednak do szefów stacji i dlatego jego emisja została odwołana. Okoliczności nie są jasne, bo dziennikarka twierdzi, że wysłała zmontowany materiał.

Rzymska gazeta pisze, że zirytowany tą sytuacją jest prezes RAI Marcello Foa, który oświadczył, że nie wiedział nic o rozmowie z Asadem. Dyrektor generalny stacji Fabrizio Salini wyjaśnił zaś, że wywiad nie został przeprowadzony na zamówienie żadnej stacji.

Sprawa ta, pełna niejasności i przedstawiania różnych wersji wydarzeń, wywołała poważny konflikt w RAI i stała się przyczyną międzynarodowych napięć. Syryjska telewizja wyznaczyła włoskiemu nadawcy bezprecedensowe ultimatum, domagając się emisji wywiadu i zarzucając Rzymowi zamrożenie materiału.

W syryjskiej telewizji wywiad ma zostać wyemitowany jeszcze dziś wieczorem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„To bardzo scementowany system”. Wiceminister Gryglas ocenia protesty polskich sędziów

Zbigniew Gryglas / Bartosz Kalich Gazeta Polska

  

- Protesty i nagłaśniane różnego rodzaju akty agresji dowodzą jak bardzo ten system jest zacementowany i jak bardzo potrzebna jest zmiana – ocenił w programie „Rozmowa Niezależna” z Janem Przemyłskim wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

Polityk Zjednoczonej Prawicy poinformował, że przygotowywany jest projekt, którego efektem będzie zainstalowanie tysiąca turbin wiatrowych nad polskim morzem.

- Od razu chcę Państwa uspokoić, bo przygotowujemy ten proces w niezwykle profesjonalny sposób. (...) Wspólnie z ministrem gospodarki morskiej zaplanowaliśmy te obszary w taki sposób, żeby one nikomu nie przeszkadzały, żeby nikomu nie szkodziły. Więc jak będziemy leżeć na plaży nad pięknym polskim Bałtykiem, to nie będziemy widzieć tych wiatraków. Będą one bardzo daleko

- tłumaczy wiceminister Gryglas.

Dodaje, że najmniejsza odległość wiatraków od lądu będzie wynosiła 8 kilometrów. Podczas rozmowy wiceszef resortu aktywów państwowych zdradził nam również, w których miejscach urządzenia będą zlokalizowane.

Wiceminister Zbigniew Gryglas odniósł się również do ostatnich ataków przedstawicieli środowisk sędziowskich na prezydenta Andrzeja Dudę i rząd Prawa i Sprawiedliwości, a także ingerencji instytucji europejskich w reformę wymiaru sprawiedliwości.

- Trzeba jednoznacznie podkreślić, że w zakresie wymiaru sprawiedliwości nie wiążą nas przepisy prawa europejskiego - powiedział stanowczo wiceminister aktywów państwowych.

- Myślę, że sędziowie zagalopowali się za nadto w obronie swoich własnych interesów, bo tak to należy postrzegać. Moje oczekiwanie było takie, że sędziowie będą sami wykluczali ze swojego środowiska te „czarne owce”, tych którzy naruszyli prawo (...) Tymczasem nic takiego się nie dzieje. Protesty i nagłaśniane różnego rodzaju akty agresji dowodzą jak bardzo ten system jest zacementowany i jak bardzo potrzebna jest zmiana

- wyjaśnia Zbigniew Gryglas.

Cała rozmowa poniżej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts