Poznajesz tę parę? Zgłoś się na policję. Trwają poszukiwania odpowiedzialnego ze śmierć 36-latka

/ rybnik.policja.gov.pl

  

Rybnicka policja poszukuje mężczyzny, który kilka dni temu w centrum miasta uderzył 36-latka. Ten wskutek upadku doznał urazu głowy, po czym zmarł w szpitalu. Dziś opublikowano zdjęcie poszukiwanego oraz towarzyszącej mu kobiety.

1 grudnia ok. godz. 20 na ul. Zamkowej w Rybniku para robiła sobie zdjęcia na tle pomnika byłego burmistrza miasta.

W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna i doszło do szarpaniny, w trakcie której podejrzewany uderzył w twarz pokrzywdzonego. Mężczyzna upadł na ziemię i doznał urazu głowy

- podała policja.

Kobieta i mężczyzna oddalili się, natomiast uderzony 36-latek trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policjanci z rybnickiej komendy prowadzą postępowanie pod kątem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Śledczy proszą o pomoc w odnalezieniu podejrzewanego mężczyzny i towarzyszącej mu kobiety. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości oraz miejsca pobytu poszukiwanych, policja prosi o kontakt z dyżurnym rybnickiej komendy pod numerem telefonu: 32 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku - osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie - 32 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji - tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dwa wybuchy w Sztokholmie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Unif

  

W Sztokholmie w dzielnicach Husby oraz Kista doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do dwóch silnych eksplozji w budynkach wielorodzinnych oddalonych od siebie o 500 metrów. Policja podejrzewa porachunki grup przestępczych.

W wyniku detonacji jedna z osób odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Kilkadziesiąt mieszkań w kilkupiętrowych blokach jest poważnie uszkodzonych, a ich mieszkańcy są ewakuowani. Władze miasta szukają dla nich lokali zastępczych.

Jak poinformowała rzeczniczka sztokholmskiej policji Towe Haegg "trwają czynności mające ustalić związek między dwoma ekspolozjami". Na miejscu pracują eksperci z sekcji pirotechnicznej.

Badane są także ewentualne powiązania tych wybuchów z inną detonacją, jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu w dzielnicy Oestremalm. W jej wyniku zniszczeniu uległa elewacja kamienicy. Tuż przed wybuchem kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała podjeżdżającą samochodem osobę, która pozostawiła przed drzwiami klatki schodowej materiał wybuchowy.

W Sztokholmie, jak i w innych szwedzkich miastach eksplozje są wykorzystywane przez rywalizujące ze sobą grupy przestępcze do zastraszania. Nieporozumienia najczęściej związane są z handlem narkotykami. Według teorii policji łatwy dostęp do materiałów wybuchowych sprawia, że zastępują one broń palną. W 2019 roku padł niechlubny rekord takich zdarzeń - w Szwecji miało miejsce 236 wybuchów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts