Straciła kilkanaście tysięcy złotych przez jednego SMS-a... SPRAWDŹ, jak się uchronić

/ zdjęcie ilustracyjne / StockSnap CC0

  

Kilkanaście tysięcy złotych straciła mieszkanka wielkopolskiego Ostrzeszowa, która odpowiedziała na wiadomość z żądaniem zapłaty 1,71 zł na poczet zamówionej przesyłki – podała rzecznik prasowa ostrzeszowskiej policji kom. Ewa Jakubowska.

Jak wynikało z treści SMS-a, mieszkanka Ostrzeszowa powinna zapłacić 1,71 złotych do zamówionej wcześniej paczki. W wiadomości znajdował się link do fałszywej strony internetowej banku.

"Kobieta kliknęła w link zawarty w SMS-ie i została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego, które okazało się fałszywe" – powiedziała rzecznik.

W ten sposób oszuści zdobyli dane potrzebne do logowania na prawdziwe konto bankowe i ukradli z niego kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę.

Jednocześnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy

- podkreśliła kom. Ewa Jakubowska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Bloomberg pisze o uroczystościach w Izraelu. Podkreśla „godną uwagi nieobecność Andrzeja Dudy”

prezydent Andrzej Duda / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W Izraelu 75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz będzie się odznaczać ponurymi przemówieniami, chwilą ciszy, obecnością wielu światowych przywódców i godną uwagi nieobecnością jednego: polskiego prezydenta Andrzeja Dudy - odnotowuje w Bloombergu Eli Lake.

Jak podkreśla autor artykułu, kontrowersje rozpoczęły się, gdy prezydent Izraela Reuven Rivlin nie zgodził się na siedmiominutowe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas organizowanego w Jerozolimie Światowego Forum Holokaustu. Czas na przemowę dostał z kolei prezydent Rosji Władimir Putin, który od pewnego czasu szerzy kłamstwa historyczne o tym, że Polska miała być rzekomo współodpowiedzialna za Holokoaust.

[polecam:https://niezalezna.pl/306611-niemiecki-dziennik-przypomina-polska-byla-pierwsza-ofiara-ii-wojny-swiatowej]

Po tym, jak Rivlin odrzucił Dudę, interweniowali urzędnicy USA. Byli wśród nich ambasador USA w Izraelu, David Friedman i Tom Rose, starszy doradca wiceprezydenta Mike'a Pence'a, który również będzie uczestniczył w ceremonii

- czytamy.

Tom Rose powiedział dziennikarzom Bloomberga, że strona amerykańska jest rozczarowana i trudno im nie zrozumieć decyzji polskiego prezydenta.

„To był trudny okres kilku lat w stosunkach polsko-izraelskich i podwójnie godne ubolewania jest to, że osoba, która pracowała ciężej niż ktokolwiek inny, by naprawić rozłam, jest osobą publicznie zniesławianą przez prezydenta Izraela"

- podkreślił Rose.

Eli Lake podsumowuje, że decyzja Izraela, może dać temu państwu krótkoterminową korzyść, jednak na dłuższą metę nie jest to decyzja leżąca w interesie Izraela.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts