Ministranci podbili serca słuchaczy! Takiej wersji "Ona by tak chciała" jeszcze nie słyszeliście! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / screen z materiału wideo

  

"Ona by tak chciała" to największy polski przebój 2019 roku. Nie wszystkim jednak może odpowiadać tekst piosenki, który zawiera sporo wulgaryzmów. Jednak melodia tak wpada w ucho, że nawet z nowymi słowami tworzone są prawdziwe hity. Tak zrobili też... ministranci. Nowa przeróbka podbija internet i zdobywa tysiące odsłon!

Tekst przeróbki przeboju "Ona by tak chciała" w religijnej wersji dotyczy oczywiście służby ministranta i pokazuje ją w niezwykle ciekawy sposób.

"Ona by tak chciała służyć ze mną. Nosić albę i pomagać księżom. Ona by tak chciała dzwonić ze mną. Brać kadzidło, potem iść z pateną"

- słyszymy w utworze, opowiadającym o tym, że dziewczyny również chciałyby służyć do mszy świętej, ale...

"U nas w ministrantach prawie nie mamy problemów. Fajna to jest sprawa, ale tylko dla facetów. To nie jest tak dziewczyny, że my Was tu odrzucamy. Bo dla Was też służymy i się dla Was poświęcamy. W bazylice mamy grupy które dziewczyny przyjmują. Patrz Oaza, Dzieci Maryi, wszyscy się tu dobrze czują.Każdy miejsce ma w Kościele, więc nie róbmy tutaj spiny. Wszyscy razem się modlimy. Należymy do rodziny"

- głosi dalsza część tekstu.

Teledysk został zrealizowany na terenie parafii pw. św. Szczepana w Katowicach  - Bogucicach i parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrówce Małej.

- Nasza parodia została stworzona w celach humorystycznych przez prawdziwych ministrantów, a nie jakichś podrabiańców i nie ma na celu nikogo obrazić

- piszą autorzy przeróbki.

Tekst do przeróbki hitu Ronniego Ferrari napisali Romek Bodzioch i Patryk Paszko, a zaśpiewali: Mateusz Wyszogrodzki, Kacper Gieroń, Sebastian Wróbel, Romek Bodzioch, Adrian Fiszer. Ministranci, którzy wystąpili w teledysku to: Mateusz Wyszogrodzki, Kacper Gieroń, Sebastian Wróbel, Romek Bodzioch, Adrian Fiszer, Patryk Paszko, Krzysztof Gawlik, Jakub Pawlak, Paweł Dąbrowski, Tomek Krzanowski, Jakub Nowak, Damian Hefeman, a towarzyszyły im dziewczyny - Agata Gawlik, Jadzia Prandzioch i Michalina Pustelnik.

Najlepszą recenzją tego teledysku niech będzie fakt, że w ciągu doby uzyskał... ponad 130 tysięcy odsłon!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: youtube.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sędzia Juszczyszyn wybiera się do Sejmu i już grozi grzywną. Marszałek Witek zabrała głos

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Jeśli sędzia Paweł Juszczyszyn przyjedzie do Sejmu, uzyska te dane, które zgodnie z prawem może z Kancelarii Sejmu otrzymać - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Juszczyszyn jutro o godz. 9:00 w Kancelarii Sejmu ma się zapoznać z listami poparcia do Krajowej Rady Sądownistwa w nowym składzie. Kancelaria Sejmu już zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy, Juszczyszyn domaga się - pod groźbą grzywny - także list poparcia składanych przez sędziów.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu sędziemu Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy

- poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Na delegację Juszczyszyna nie zgodził się wcześniej prezes tego sądu Maciej Nawacki, członek KRS.

Marszałek Elżbieta Witek zapowiedziała, że Kancelaria Sejmu jest przygotowana, by udostępnić wszystko co jest zgodne z prawem.

"Jeśli sędzia Juszczyszyn przyjedzie - bo słyszymy, że jakieś komplikacje są - to my jesteśmy przygotowani na to, by udostępnić wszystko, co jest zgodne z prawem. Jak państwo pamiętacie stroną nie jestem ja tylko Kancelaria Sejmu. Zatem (Kancelaria Sejmu) kilkukrotnie publikowała oświadczenia i te oświadczenia nadal są aktualne"

- zaznaczyła Elżbieta Witek.

Zwróciła też uwagę, że "sprawa jest po pierwsze w Trybunale Konstytucyjnym, po drugie - mamy zarządzenie, które jest wydane przez szefa UODO".

Na uwagę, że to różne sytuacje, bo zarządzenie szefa UODO dotyczy upubliczniania podpisów, a nie okazanie ich w kancelarii tajnej sędziemu, Witek powiedziała, że jeśli sędzia Juszczyszyn przyjedzie, "otrzyma wszystko, co może dostać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa".

"Kancelaria Sejmu się od tego nie uchyla"

- podkreśliła.

Pytana, czy szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska przyjdzie na wezwanie sądu w Olsztynie, Witek powiedziała, że najpierw przyjmie ona sędziego Juszczyszyna.

"Potem zobaczymy. Jeśli nie będzie miała żadnych obowiązków nadzwyczajnych, to się do sądu w Olsztynie uda, jeśli będzie miała takie obowiązki, pojedzie jej pełnomocnik. To częsta praktyka, zgodna z prawem"

- dodała.

Kancelaria Sejmu jesienią odmówiła Sądowi Okręgowemu w Olsztynie nadesłania list poparcia do KRS, argumentując, że administruje w tej sprawie danymi osobowymi 3124 obywateli i jest zobowiązana do ochrony tych danych. Podniosła też, że dane są zgromadzone na papierze gazetowym i ich przesłanie do sądu w Olsztynie lub nawet kopiowanie groziłoby uszkodzeniem tych dokumentów.

W związku z wnioskiem o udostępnienie list poparcia do KRS w nowym składzie Ministerstwo Sprawiedliwości cofnęło sędziemu Juszczyszynowi delegację do Sądu Okręgowego (kończy jednak sprawy, które mu wcześniej przydzielono), a prezes jego macierzystego Sądu Rejonowego w Olsztynie na miesiąc zawiesił go w orzekaniu.

Na piątek sędzia Juszczyszyn wezwał na przesłuchanie w sądzie w Olsztynie szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts