Premier odwołał zastępcę przewodniczącego KNF

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78804419

  

Premier Mateusz Morawiecki odwołał prof. Małgorzatę Iwanicz-Drozdowską ze stanowiska Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała dzisiaj w komunikacie KNF.

"Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów, odwołał z dniem 6 grudnia 2019 r. prof. Małgorzatę Iwanicz-Drozdowską ze stanowiska Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, co jest konsekwencją złożonej przez nią wcześniej rezygnacji" - podano w komunikacie KNF.

"Prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska umotywowała swoją rezygnację względami osobistymi oraz zamiarem poświęcenia się w większym stopniu działalności akademickiej. Przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski podziękował Małgorzacie Iwanicz-Drozdowskiej za współpracę, zaangażowanie oraz wsparcie, życząc Jej jednocześnie powodzenia w dalszych planach"

- dodano. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy poznamy datę wyborów?

Elżbieta Witek / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Podejmę decyzję o terminie wyborów prezydenckich i ogłoszę ją w przewidzianym przez ustawę czasie, po przeanalizowaniu wszystkich czynników; to moja prerogatywa - oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Dodała, że z tego, co wie, w części terminów branych przez nią pod uwagę zaplanowano międzynarodowe wydarzenia z udziałem najważniejszych polskich polityków.

Z kalendarza wyborczego wynika, że marszałek Sejmu może wybrać jako datę wyborów jedną z niedziel maja: 3, 10 lub 17. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 14 dni później odbędzie się druga tura głosowania. Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony 6 sierpnia 2015 r., jego pięcioletnia kadencja upłynie więc 6 sierpnia 2020 r.

Marszałek Sejmu była pytana w poniedziałek o to, kiedy ogłosi termin wyborów prezydenckich. Proszono ją też o komentarz do zarzutów, m.in. lidera PSL i jednocześnie kandydata tej formacji na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, że zwleka z ogłoszeniem tej daty, bo sprzyja obecnemu prezydentowi w jego reelekcji.

"Termin wyborów ogłoszę w ustawowym terminie, termin ten mija 6 lutego" - odpowiedziała Witek. Podkreśliła, że jej decyzja nie ma związku ze sprzyjaniem któremukolwiek kandydatowi. Mówiła, że Andrzej Duda, jak każdy urzędujący prezydent, prowadzi kampanię. Jak oceniła, "to jest zupełnie naturalne". "Wszyscy prowadzą kampanię, gdzie nie spojrzymy, spotkania z wyborcami, wszyscy prowadzą prekampanię" - powiedziała.

Mówiła, że ogłoszenie wyborów jest "jej wyłączną prerogatywą"; wzywała, by jej w tym nie wyręczać. "Podejmę decyzję po konsultacjach i przeanalizowaniu wszystkich czynników" - oświadczyła. Podkreśliła, że dotarły do niej informacje, że w terminach, które rozważała, będą ważne wydarzenia międzynarodowe z udziałem najwyższych władz państwowych i musi brać to pod uwagę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts