Była europosłanka PO znudzona debatą Kidawa-Błońska - Jaśkowiak. "Prawdę mówiąc, nie porywała"

Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak, / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nawet była europosłanka PO Julia Pitera nie kryje, że debata kandydatów PO w prawyborach nie była porywająca. "Moja sympatia w ogóle jest dość chłodna jeśli chodzi o obydwie kandydatury, mówię zupełnie szczerze" - stwierdziła.

Pitera pytana w radiu ZET, kto podczas sobotniej prawyborczej debaty kandydatów PO na prezydenta wypadł lepiej - Kidawa-Błońska czy Jaśkowiak, odpowiedziała, że "więcej konkretów niewątpliwie mówił prezydent Poznania".

"Prawdę powiedziawszy, cała debata nie porywała. Oglądałam ją tylko dlatego, że jestem związana z Platformą Obywatelską i bardzo przeszkadza mi obecnie panujący prezydent Andrzej Duda"

- przyznała.

Na pytanie czy prezydenta Andrzeja Dudę może zastąpić kandydat Platformy Obywatelskiej, odpowiedziała, że zastanawia ją i martwi, dlaczego przez cztery lata PO nie mogła znaleźć na forum partii kogoś, kto będzie powoli "promowany i lansowany" na tę funkcję. "Nie mogę tego zrozumieć" - podkreśliła. "Mam nadzieję, że pojawi się jeszcze wielu rozsądnych kandydatów" - dodała.

Pytana, którego z kandydatów poprze - Kidawę-Błońską czy Jaśkowiaka powiedziała: "Moja sympatia w ogóle jest dość chłodna jeśli chodzi o obydwie kandydatury, mówię zupełnie szczerze". Pitera wyraziła nadzieję, że kandydatura, która zostanie wyłoniona, niezależnie od tego, jakie pobudki będą za tym stały, już w toku samej kampanii wyostrzy się i będzie mówiła o swoich bardziej czytelnie.

Pitera na pytanie, czy Polska jest gotowa na kobietę prezydenta stwierdziła, że wątpi w to, by ludzi kierowali się kwalifikacją, jaką jest płeć.

"Problem polega na tym moim zdaniem, że ludzie czekają na bardzo silnego prezydenta. Patrząc na wyniki wyborcze kobiet w innych wyborach - do Sejmu, do Senatu, kobiety otrzymują świetne wyniki, myślę, że ludzie się tym nie kierują"

- mówiła.

"Jest silna kampania na rzecz kobiet, ale wyłącznie w kategoriach: głosujmy na kobiety. Osoby, które tę kampanię robią w jakichś sposób odzierają kobiety z innych cech niż płeć"

- stwierdziła Pitera.

Kandydata Platformy Obywatelskiej, który w przyszłym roku rzuci wyzwanie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, wyłoni 14 grudnia konwencja krajowa partii. Tam również kandydaci będą mieli okazję zaprezentować swą wizję prezydentur.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja testuje nową broń! Pocisk hipersoniczny ma być nieosiągalny dla systemów obrony

/ mil.ru

  

W Rosji przetestowano hipersoniczny pocisk przeciwokrętowy Cyrkon, po raz pierwszy wystrzeliwując go z okrętu; próba odbyła się pod koniec stycznia br. na Morzu Barentsa – ujawniają agencji TASS źródła w Północno-Zachodnim Okręgu Wojskowym Rosji.

Rozmówcy agencji powiedzieli, że pocisk wystrzelony został z fregaty Admirał Gorszkow z Morza Barentsa do celu naziemnego na poligonie na północnym Uralu. Zasięg lotu pocisku przekroczył 500 km.

Cyrkon jest hipersonicznym pociskiem manewrującym. Prezydent Władimir Putin wymieniał go wśród perspektywnicznych rosyjskich rodzajów uzbrojenia, określając jego prędkość na ok. 9 machów, a zasięg na ponad 1000 km. Cyrkon wystrzeliwany z okrętów (również podwodnych) będzie zdolny do rażenia celów naziemnych i lądowych. Według mediów rosyjskich pocisk jest testowany od 2011 roku.

Eksperci wojskowi w komentarzach prasowych sugerowali, że Cyrkon stanie się jednym z narzędzi „powstrzymywania”, po które Rosja może sięgnąć, jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie.

Ekspert wojskowy Wsiewołod Chmyrow mówił w zeszłym roku agencji RIA Nowosti, że Rosja mogłaby rozmieścić Cyrkony na swoich okrętach podwodnych znajdujących się w zachodniej części Atlantyku i wschodniej części Oceanu Spokojnego.

Komentatorzy zwracają także uwagę, że pocisk ma być praktycznie nieosiągalny dla systemów obrony przeciwrakietowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts