Wigilia Caritasu dla potrzebujących w Poznaniu

/ caritaspoznan.pl

  

1,4 tys. miejsc zostanie w tym roku przygotowanych dla potrzebujących, uczestników Wigilii Caritasu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rokrocznie 24 grudnia do posiłku wigilijnego w jednej z targowych hal siadają samotni, chorzy, ubodzy i bezdomni.

Zastępca dyrektora Caritasu Poznań ks. Łukasz Łukasik poinformował, że Wigilia Caritasu to dla wielu jej uczestników jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny. Cały czas zbierane są pieniądze na jej organizację.

W przygotowaniach do Wigilii Caritasu na różnych etapach prac zaangażowanych jest tysiąc wolontariuszy z 13 wielkopolskich szkół oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritasu. W przygotowaniu wigilijnych potraw pomogą również cztery zgromadzenia zakonne

– powiedział ks. Łukasik.

Dodał, że w tym roku w zabezpieczeniu wydarzenia pomogą stacjonujący w Poznaniu żołnierze z armii amerykańskiej.

Uczestnicy wigilijnego spotkania będą mieli okazję podzielić się opłatkiem, porozmawiać z innymi i przy dźwiękach kolęd zjeść przygotowany posiłek. Każdy dostanie również paczkę z produktami żywnościowymi.

Przygotowanych zostanie m.in. 400 kg karpia, 450 litrów barszczu, pół tony kapusty i pół tony ziemniaków. Nie zabraknie również ciast upieczonych przez członków parafialnych zespołów Caritasu.

Początki Wigilii Caritasu sięgają 2003 r. Wówczas albertynki wraz z jednym z liceów zorganizowały spotkanie dla osób, które na co dzień korzystały z jadłodajni Caritasu prowadzonej przez siostry. Od 2009 r. spotkanie wigilijne odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzięki temu może w nim wziąć udział większa liczba potrzebujących.

Ks. Łukasz Łukasik przyznał, że organizacja spotkania jest dużym wyzwaniem finansowym. Na stronie Caritasu Poznań trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla uczestników i na koszty logistyczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes TK wspomina zmarłego kolegę

zdjęcie ilustracyjne / Arcaion CC0

  

Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel - oświadczyła dziś prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, odnosząc się do śmierci sędziego TK Grzegorza Jędrejka.

„Dziś zmarł Pan profesor Grzegorz Jędrejek. Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel. Odchodzi kolejny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Proszę wszystkich o czas spokoju i refleksji”

 - oświadczyła Przyłębska cytowana na Twitterze Trybunału Konstytucyjnego.

Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych. Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003–2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.

W lutym 2017 r. został wybrany przez Sejm na sędziego TK; ślubowanie złożył 27 lutego 2017 r. W kwietniu 2019 r. został powołany w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

Grzegorz Jędrejek urodził się 11 lutego 1973 roku w Puławach. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts