Gratulacje dla naszych pływaków. Szef MON docenił występ Polaków na Mistrzostwach Europy

/ screen: dailymotion.com/lentv via polswim.pl

  

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pogratulował sukcesów pływakom, którzy reprezentowali Polskę na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w Glasgow. Medale wywalczyło troje wojskowych.

W niedzielę zakończyły się 24. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie w Glasgow. Wśród reprezentantów Polski medale wywalczyło troje wojskowych: szer. Radosław Kawęcki, szer. Alicja Tchórz oraz szer. Dominika Sztandera.

Sukcesów pogratulował im w poniedziałkowym wpisie na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Polscy żołnierze wracają z medalami z Mistrzostw Europy w pływaniu w Glasgow. Złoto zdobył szer. Radosław Kawęcki na 200 m stylem grzbietowym oraz szer. Alicja Tchórz i Dominika Sztandera w sztafecie 4x50 m Szer. Tchórz dorzuciła brąz na 50 m stylem grzbietowym. Gratulacje!

- napisał minister.

Kawęcki powrócił na najwyższy stopień podium ME po czteroletniej przerwie. Na 200 metrów grzbietem był niepokonany na najważniejszych imprezach na basenie 25-metrowym od 2011 do 2016 r. W tym czasie zdobył cztery złote medale mistrzostw Europy (2011, 2012, 2013, 2015) i trzy mistrzostw świata (2012, 2014, 2016).

Polska reprezentacja zdobyła na ME w Glasgow pięć medali. Obok złota Kawęckiego, na najwyższym stopniu podium stanęła także sztafeta kobiet 4x50 m stylem zmiennym, w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick. Srebro wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x50 m stylem dowolnym. Marcin Cieślak wywalczył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym, a Alicja Tchórz zdobyła brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada Rosji ws. 17 stycznia 1945 r.: To nie wyzwolenie, a przyniesienie niewoli komunistycznej

Defilada żołnierzy LWP

  

"17 stycznia 1945 r. Armia Czerwona wkroczyła do Warszawy zrujnowanej po Powstaniu Warszawskim. To nie było wyzwolenie, to było przyniesienie nowej niewoli komunistycznej" - mówił podczas dzisiejszego briefingu wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

[polecam:https://niezalezna.pl/306460-rosja-chciala-prawdy-historycznej-polskie-msz-dosadnie-o-stalinie-przyniosl-polsce-terror]

Jabłoński podczas briefingu po uroczystości upamiętnienia aresztowania przez NKWD szwedzkiego przedsiębiorcy i dyplomaty Raoula Wallenberga ocenił, że obecnie coraz częściej mamy do czynienia z próbą zakłamywania historii.

17 stycznia 1945 r. Armia Czerwona wkroczyła do Warszawy zrujnowanej po Powstaniu Warszawskim, kiedy to Armia Czerwona stała i patrzyła z drugiego brzegu Wisły na to, jak Warszawa jest niszczona. To nie było wyzwolenie, to było przyniesienie nowej niewoli komunistycznej i o tym musimy pamiętać, szanując oczywiście indywidualnych żołnierzy

- mówił wiceszef MSZ.

Pytany o opublikowanie przez rosyjski resort obrony dokumentów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 r. według których Polacy mieli mordować Żydów i Ukraińców w Warszawie Jabłoński odpowiedział, że to "kolejna próba zakłamywania historii".

[polecam:https://niezalezna.pl/306452-a-to-dobre-rosja-przeciwdziala-falszowaniu-historii-lawrow-zapowiada-dalsze-dzialania]

Dopytywany o słowa szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa o tym, że Rosja wie o tym, iż Polska namawia przedstawicieli krajów zachodnich, by na uroczystościach w Izraelu 23 stycznia przedstawiali w wystąpieniach polski punkt widzenia, wiceszef polskiego MSZ odparł, że to element kampanii rosyjskiej dotyczącej II wojny światowej.

Rozmawiam z przedstawicielami wszystkich państw, wyjaśniamy, jakie jest nasze stanowisko i przypominamy, jaka była prawda, więc nie należy się dziwić, że inne państwa wypowiadają się w ten sposób i opowiadają się po naszej stronie, ale robią to dlatego, że opowiadają się po stronie prawdy

 - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts