Mateusz Bieniek wśród najlepszych. Polak triumfuje z Cucine w klubowych mistrzostwach świata

/ lubevolley.it

  

Siatkarze Cucine Lube Civitanova z Mateuszem Bieńkiem w składzie zdobyli po raz pierwszy w historii tytuł klubowego mistrza świata. W finale turnieju w brazylijskim Betimie pokonali Sadę Cruzeiro 3:1. Na najniższym stopniu podium stanął rosyjski Zenit Kazań.

Środkowy polskiej reprezentacji Bieniek grał we wszystkich czterech setach, zdobył w sumie trzy punkty, dwa atakiem i jeden blokiem. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lube byli Włoch kubańskiego pochodzenia Osmany Juantorena i Brazylijczyk kubańskiego pochodzenia Joandry Leal. Obaj zdobyli po 20 punktów. W Sada Cruzeiro liderem był znany z gry w PGE Skrze Bełchatów Argentyńczyk Facundo Conte - 21 pkt.

Cucine Lube z Mateuszem Bieńkiem w składzie najlepszą klubową drużyną świata

Klub Cucine Lube Civitanova zdobył pierwszy tytuł klubowego mistrza świata w historii. Dwukrotnie zajmował drugie miejsce - w 2017 i 2018 roku. Obecnie włoski zespół prowadzi były szkoleniowiec polskiej kadry Ferdinando De Giorgi.

To ukoronowanie perfekcyjnego sezonu. Sada to znakomity zespół i to był bardzo trudny mecz

- skomentował trener.

Cucine Lube Civitanova - Sada Cruzeiro Volei 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:21)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wsparcie psychologów w każdym powiecie. Powstaną specjalne ośrodki

/ twitter.com / @NFZ_Centrala

  

Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zarządzenie, które sankcjonuje długo oczekiwane zmiany w psychiatrii dziecięcej. Najmłodsi pacjenci otrzymają profesjonalne wsparcie w swoim najbliższym środowisku – nowo tworzonych poradniach psychologiczno-psychiatrycznych.

Hospitalizacją objęte będą tylko najbardziej potrzebujące tej interwencji dzieci i młodzież.

Reforma przewiduje, że w każdym powiecie będzie funkcjonował ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny). W całym kraju powstanie ich około 300. Wspierać dzieci i młodzież oraz ich opiekunów będzie czterodobowy zespół specjalistów złożony z psychologa, terapeuty środowiskowego oraz dwóch psychoterapeutów).

Na miesięczne funkcjonowanie jednej placówki NFZ przeznacza w formie ryczałtu 50 tys. zł. Będzie on jednak korygowany - na początku po upływie 6 miesięcy, docelowo co 3 miesiące - zgodnie z realizacją porad. Roczny koszt funkcjonowania I poziomu NFZ oszacował na 150–180 mln zł.

Pierwsze konkursy NFZ ma ogłosić już w lutym, spodziewa się też, że placówki przyjmą pierwszych pacjentów na przełomie I i II kwartału tego roku.

Natomiast dzieci wymagające interwencji psychiatrycznej otrzymają ją albo w środowiskowych centrach zdrowia psychicznego i oddziałach dziennych (II poziom), albo w wysokospecjalistycznych całodobowych ośrodkach opieki psychiatrycznej, czyli oddziałach szpitalnych lub w szpitalach psychiatrycznych (III poziom). Zmiany, jak oczekują pomysłodawcy reformy, odciążą przeładowany system opieki szpitalnej. Dodatkowo też najmłodsi pacjenci po hospitalizacji będą mogli kontynuować terapie w specjalistycznych przychodniach, co ważne – blisko miejsca zamieszkania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts