Jod na bakteryjne i wirusowe infekcje

dorsz atlantycki / Hans-Petter Fjeld; creativecommons.org/licenses/by-sa/ 2.5

  

Jod stanowi nieoceniona pomoc, w profilaktyce i leczeniu. Potrafi poradzić sobie z bakteryjnymi i wirusowymi infekcjami. Jod jest uniwersalną substancją odżywczą i przyczynia się do podniesienia zdrowotności na wielu płaszczyznach.

Jod jest dla człowieka niezbędnym mikroelementem. Jest dostarczany z pożywieniem i wodą. Gleby i woda okolic nadmorskich są najbogatsze w jod. Ciało zdrowego człowieka zawiera 30–50 mg jodu. Najwięcej jodu występuje w tarczycy, która ma zdolność aktywnego gromadzenia tego pierwiastka. Bez jodu niemożliwa jest produkcja w pęcherzykach tarczycy tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu.

Według dr Marka Sircusa, specjalisty, lekarza medycyny naturalnej – jod ma wiele właściwości leczniczych. Niektóre z fizjologicznych funkcji jodu w organizmie: wspiera syntezę hormonów tarczycy i zapobiega zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tego gruczołu. Wspiera funkcję immunologiczną organizmu, przyczynia się do wyostrzenia sprawności intelektualnej również działa zapobiegawczo przeciw schorzeniom kardiologicznym. Jod uaktywnia receptory hormonalne i zapobiega pewnym typom nowotworów, obniża zapotrzebowanie na insulinę u diabetyków i wspomaga syntezę białek. Działa potogenobójczo, a przy tym eliminuje pleśnie, grzyby, pasożyty i stanowi środek zaradczy na malarię dodatkowo wspiera zjawisko zaprogramowanej śmierci komórki. Składnik ten działa podtrzymująco na ciążę, wpływa regulująco na poziom wydzielania estrogenu w jajnikach czy eliminuje trujące halogenki z organizmu. 

Jod w wysokich dawkach może być stosowany w leczeniu ran, odleżyn, bólu pochodzenia zapalnego czy urazowego; przy stosowaniu miejscowym może nastąpić stymulacja cebulek włosowych. Jod zapobiega powstawaniu blizn guzowatych i stwardniałych. 

Jaka ilość jodu będzie wystarczająca?
Praktyka pokazuje, że w przypadku jodu dawki dobowe na poziomie nieco ponad 2–3 mg, czyli 200–300 mikrogramów, w ciągu kilku tygodni są w stanie wysycić zapotrzebowanie tarczycy na ten pierwiastek.
W tym kluczowym momencie, gruczoł tarczycy przestaje wchłaniać jod i całość suplementowanego minerału jest przeznaczona do innych funkcji ustrojowych, takich jak eliminacja nieprawidłowych komórek.
Najwyższa dobowa dawka jodu nie powinna przekraczać 400 mikrogramów. Podany zakres wskazuje na konieczność różnicowania dawki w zależności od wieku, płci i trybu życia.

W Polsce jesteśmy szczególnie narażeni na jego niedobory, stąd obligatoryjne jodowanie soli. Gdzie jeszcze znaleźć ten cenny pierwiastek?
Produktami spożywczymi o dużej zawartości jodu są ryby morskie, zwłaszcza białe (dorsz, mintaj, makrela, flądra), owoce morza, algi i rośliny rosnące na glebach o dużej zawartości jodu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk o Putinie: „Nasz człowiek w Moskwie”. Dworczyk o innych „skrajnych naiwnościach”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ocenił, że premier Mateusz Morawiecki prezentuje realizm i twardą obronę polskiej racji stanu, natomiast politycy opozycji - jego zdaniem - nieodpowiedzialną naiwność. Przypomniał też wypowiedź Donalda Tuska z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Szef kancelarii premiera opublikował na Twitterze grafikę z archiwalnymi wypowiedziami: Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego oraz Mateusza Morawieckiego.

Przywołana na grafice wypowiedź Tuska pochodzi z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Na grafice przypomniano też wypowiedź ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Rosja dojrzewa wolno do rozliczenia z dramatem komunizmu, stalinizmu. Jednak dzięki obecności Władimira Putina i Donalda Tuska nad grobami polskich żołnierzy,jesteśmy bliżej pojednania z Rosją 

- mówił w kwietniu 2010 r. Komorowski.

Wypowiedzi te skonfrontowano z sobotnią wypowiedzią obecnego szefa rządu.

Jesteśmy manipulowani, jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowcze "nie" (...). Nie damy się zastraszyć, nie damy się sprowokować różnym kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy. My pierwsi, nasi przodkowie stawili czoła niemieckiej i sowieckiej barbarzyńskiej zarazie

- powiedział Morawiecki w Katowicach.

Do tych wypowiedzi odniósł się Dworczyk we wpisie na Twitterze.

"Nie wierzę w złe intencje polityków opozycji. Myślę, że to po prostu skrajna naiwność. A ta u polityków pełniących najwyższe funkcje państwowe staje się niebezpieczna... Nieodpowiedzialna naiwność z jednej strony versus Mateusz Morawiecki - realizm i twarda obrona polskiej racji stanu"

- napisał szef Kancelarii Premiera na Twitterze. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts