Trener Mamrot zwolniony z Jagiellonii Białystok

Trener Mamrot zwolniony z Jagiellonii Białystok / jagiellonia.pl

  

Jagiellonia Białystok rozwiązała za porozumieniem stron umowę z trenerem Ireneuszem Mamrotem - poinformował w niedzielę po południu klub. W ostatnich meczach przed zimową przerwą obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Rafał Grzyb, dotychczasowy asystent trenera.

Białostoczanie grają w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy poniżej oczekiwań. W sobotę przegrali u siebie 0:1 z KGHM Zagłębiem Lubin i zajmują w tabeli dziewiątą pozycję. Po niezłym początku, kiedy to w sierpniu odnotowali serię trzech zwycięstw z rzędu, dobre mecze przeplatają słabymi. W ostatnich czterech kolejkach zdobyli tylko trzy punkty.

Ireneusz Mamrot pracował w Białymstoku od połowy 2017 roku, była to jego pierwsza praca w ekstraklasie. Trafił do Jagiellonii z Chrobrego Głogów, na stanowisku trenera białostoczan zastępując Michała Probierza. Podpisał wówczas roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Już po dwóch tygodniach pracy z zespołem prowadził Jagiellonię w eliminacjach Ligi Europy.

W kwietniu 2018 roku przedłużył umowę, miała obowiązywać do końca czerwca 2020 roku. Mamrot poprowadził Jagiellonię w 108 oficjalnych spotkaniach, z bilansem 51 zwycięstw, 23 remisów i 34 porażek. W tym czasie białostoczanie zajęli drugie, potem piąte miejsce w ekstraklasie, w maju tego roku zagrali w finale Pucharu Polski (porażka 0:1 z Lechią Gdańsk).

Cytowany w niedzielnym komunikacie SSA Jagiellonia Białystok jej prezes Cezary Kulesza przyznał, że wpływ na decyzję o zmianie trenera miały wyniki w tym sezonie ekstraklasy.

Wpływ na dzisiejszą decyzję ma obecna sytuacja, która zupełnie nas nie zadowala i nie odzwierciedla oczekiwań względem zespołu. W związku z tym, wspólnie z trenerem przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że jest to moment, w którym nasze drogi muszą się rozejść

- powiedział Kulesza.

Podziękował Ireneuszowi Mamrotowi za "walkę do ostatniej chwili o mistrzostwo Polski w pierwszym sezonie jego pracy w Białymstoku, jak również za trud włożony w grę w Pucharze Polski w poprzednim sezonie".

Ostatnie wyniki nie są takie, jak powinny być. Nie będę od tego uciekał. Na pewno jednak Jagiellonia już zawsze będzie darzona przeze mnie sporym sentymentem. Poznałem tu wielu ludzi i dostałem szansę zebrania dużego doświadczenia na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Za to wszystko chciałbym serdecznie podziękować. W życiu różnie bywa, być może nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą

- powiedział odchodzący szkoleniowiec, cytowany w komunikacie.

Dziękował za to, że dostał szansę prowadzenia Jagiellonii. "Sądzę, że gdy tutaj przychodziłem 2,5 roku temu, nikt nie spodziewał się, że będę tu tak długo pracować. Ten czas był pełen dobrych, ale i tych gorszych, jak ostatnio, chwil" - dodał.

Do czasu ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca zespół będzie prowadził Rafał Grzyb, przez wiele lat piłkarz Jagiellonii, od blisko roku asystent w sztabie szkoleniowym zespołu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dynamiczny rozwój Polski, a Niemcy? O nich też sporo mówiło się w Davos! "Wiele było o to pytań"

Andrzej Duda / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

"Ochrona klimatu jest bardzo ważna, ale trzeba działać chroniąc też stabilność polskiej gospodarki" - powiedział prezydent Andrzej Duda w Davos. "Pilną sprawą jest ochrona powietrza przed pyłami ze względów zdrowotnych"– zaznaczył.

Prezydent, który dziś rozpoczął wizytę na 50. światowym forum ekonomicznym w Davos, był pytany przez polskich dziennikarzy o wypowiedzi na temat klimatu prezydenta USA Donalda Trumpa i młodej szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg. Zapytano prezydenta, czy bliższe są mu słowa przywódcy Stanów Zjednoczonych, który przekonywał, że nie należy słuchać tych, którzy wieszczą zagładę; czy też może Grety Thunberg, która wzywała w Davos do działań na rzecz ochrony klimatu mówiąc, że świat płonie.

- Świat prędzej czy później się skończy mówiąc tak bardzo szeroko a nawet nieco metafizycznie. Natomiast ja patrzę na to przede wszystkim z punktu widzenia polskiej sytuacji i polskiego interesu - polskiego obywatela i pracownika, przedsiębiorcy

 - odparł Andrzej Duda.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że musimy być w nurcie światowej ochrony klimatu, to jest bardzo ważne, ale musimy to robić w taki sposób, żeby działając ku ochronie klimatu, chronić także stabilność funkcjonowania polskiej gospodarki, polskiej rodziny, chronić miejsca pracy

 – powiedział Duda.

Dodał, że proces odchodzenia od paliw kopalnych będzie kosztowny, dlatego musi zostać rozłożony w czasie.

- Ale my go będziemy realizowali

- zapewnił.

- To, co jest ważne teraz, zaraz, z czym musimy się uporać natychmiast, to nieco inna kwestia, nie tyle związana z samą ochroną klimatu jest ochrona powietrza przed pyłami zawieszonymi. To jest niezwykle istotne z punktu widzenia bieżącego zdrowia Polaków i ich dobrego samopoczucia

 - powiedział.

Zaznaczył, że jest to problem nie tylko dużych miast, ale i kilku polskich kurortów.

[polecam:https://niezalezna.pl/307087-uprzejmie-donosze-walesa-wyskoczyl-z-listem-do-schwaba-by-dopiec-polsce-w-davos]

- Cieszę się, że powstają w tym zakresie różne programy rządowe, bo chciałbym, żebyśmy na to właśnie, na ochronę powietrza, żeby to powietrze było mniej zapylone, żeby było czystsze, zwłaszcza w okresie zimowym, położyli ogromny nacisk

 – powiedział. Dziękował tym, którzy stosują się do zaostrzonych przepisów, dodając, że w jego rodzinnym Krakowie "sytuacja bardzo znacząco się poprawiła, gorzej jest w gminach ościennych".

Odnosząc się do swej aktywności na Forum, Duda mówił dziennikarzom, że odbył już spotkanie z liderami biznesu inwestującymi w Polsce, z którymi rozmawiał na temat perspektyw rozwoju Polski. Wziął też udział w panelu poświęcony Europie Środkowo-Wschodniej, na którym - jak mówił prezydent - byli też obecni prezydenci Łotwy, Litwy i Serbii, premier Chorwacji a także szef Parlamentu Europejskiego. Zaznaczył, ze dyskusja dotyczyła między innymi Inicjatywy Trójmorza.

- Ten dzień dziś jest dniem sensu stricto ekonomicznym. Oczywiście my patrzymy na ekonomię z punktu widzenia polityki, ale generalnie mówiliśmy o perspektywach rozwoju

- powiedział Duda. Wyraził satysfakcję, że "Polska była wielokrotnie wymieniana jako kraj, który jest liderem w naszej części Europy, który bardzo dynamicznie się rozwija i w tym zakresie stanowi także przykład dla innych".

- To było dzisiaj podkreślane

- powiedział prezydent.

Jak dodał, mówiono też bardzo wiele o spowolnieniu gospodarczym w Niemczech.

- Wiele było o to pytań, jaki jest wpływ tego zjawiska na nasze gospodarki

- dodał Andrzej Duda.

[polecam:https://niezalezna.pl/307063-polska-liderem-rozwoju-w-europie-srodkowo-wschodniej-prezydent-moj-kraj-rozwinal-sie-znaczaco]

Duda wskazywał, że Polska rozwija się dynamicznie także jeśli chodzi o duże inwestycje. Wymienił m.in. rozwój sieci drogowej, kolejowej, czy planowaną budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak mówił, zarówno nasi sąsiedzi, Europa Środkowa, ale też państwa Europy Zachodniej "dostrzegają jak dużą mamy ambicję".

- To nie jest tylko ambicja sprowadzająca się do słów, tylko od słów przechodzi się u nas konkretnie do czynów

 - stwierdził prezydent.

Prezydent nawiązał też do otwarcia Domu Polskiego w Davos, które oficjalnie będzie miało miejsce we wtorek popołudniu. W Domu Polskim zorganizowanym prze PZU i Bank Pekao będą się odbywać prezentacje, konferencje oraz debaty dotyczące globalnej i polskiej gospodarki z udziałem szerokiego grona ekspertów, jak również przedstawicieli polityki oraz biznesu.

Prezydent podkreślił, że cieszy go ta inicjatywa, która w Davos ma miejsce już po raz drugi.

- Jest to miejsce, gdzie polski biznes, który jest tutaj, może się spotkać; to jest miejsce, gdzie można porozmawiać o inwestowaniu w Polsce, jest to także miejsce, gdzie właśnie zagraniczny inwestor może się spotkać z przedstawicielem Rzeczypospolitej, spotkać z przedstawicielami polskiego biznesu

 - powiedział.

- Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w taki wyraźnie widoczny sposób obecni, bo to także pokazuje naszą aktywność, ale przede wszystkim, co dla mnie bardzo ważne, pokazuje naszą ambicję, że chcemy się liczyć, chcemy być widoczni, zapraszamy do siebie, jesteśmy otwarci, zachęcamy

 - dodał prezydent.

Dziś wieczorem Andrzej Duda weźmie udział w obiedzie wydawanym przez założyciela i prezesa WEF Klausa Schwaba dla uczestników Forum.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts