To nowy rekord Polski. Na kaliskim rynku pojawiło się ponad pół tysiąca aniołów!

/ Obraz Anton007P z

  

W Kaliszu pobito rekord Polski w największej liczbie osób przebranych za anioły w jednym miejscu. W niedzielę pod ratuszem podczas VIII Wigilii na kaliskim rynku zgromadziło się 585 aniołów.

Podczas VIII edycji charytatywnej "Wigilii na kaliskim rynku" w niedzielę zgromadziło się 585 osób w przebraniu anioła.

"To jest dowód, że Kalisz jest miastem aniołów. Pobiliśmy swój rekord Polski, który ustanowiliśmy w 2017 r. Wtedy było 531 aniołów"

– powiedział w niedzielę PAP Tomasz Jeżyk, prezes fundacji Bread of Life, współorganizator wigilii.

Każdy uczestnik happeningu miał sięgającą za kolana białą szatę, zamocowane skrzydła i aureolę. Wśród aniołów były też dzieci w wózkach i starsi kaliszanie. Organizatorzy doliczyli się 585 aniołów.

"Najważniejsze jest to, że przy okazji dobrej zabawy pomożemy dzieciom, które zmagają się z różnymi chorobami – od całkowitej niepełnosprawności po choroby nowotworowe"

– powiedział Tomasz Jeżyk.

Dochód z imprezy trafi na rehabilitację, lekarstwa, specjalny sprzęt i operacje dla piątki podopiecznych fundacji – Zoi, Oliwii, Malwiny, Sebastiana i Kuby.

"Malwina zmaga się z nowotworem, a pozostała czwórka jest niepełnosprawna ruchowo. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i kosztowna rehabilitacja"

– powiedział Jeżyk.

W ubiegłym roku podczas charytatywnej wigilii udało się zebrać ponad 30 tys. złotych. Tomasz Jeżyk liczy "przynajmniej na powtórzenie tej kwoty".

Imprezie, organizowanej w Kaliszu po raz ósmy, towarzyszą koncerty i licytacje. Pod kaliskim ratuszem można kupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, pamiątki i słodkości. Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty, animacje i spotkanie ze świętym mikołajem.

O godz. 17.00 prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wspólnie z mieszkańcami uroczyście włączył lampki na miejskiej choince. Dla wszystkich zagrali i zaśpiewali górale z Kościeliska.

Podczas imprezy w specjalnym ambulansie zorganizowano akcję poboru krwi. Miłośnicy wysiłku fizycznego mogą kręcić kilometry na stacjonarnym duathlonie. Za każdy nabity kilometr sponsor przekaże na rzecz podopiecznych Fundacji Bread of Life wcześniej ustaloną kwotę.

Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Sikorski ekspertem Kidawy-Błońskiej. Już błysnął: „Wygrażamy Rosji przez dziurkę od klucza”

Zdjęcie ilustracyjne / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta, przedstawiła na dzisiejszej konferencji prasowej Radosława Sikorskiego (obecnie europosła) jako eksperta i członka swej "drużyny", która ma ją wspierać w zbliżającej się kampanii wyborczej. Na pierwszej konferencji sporo było o polityce zagranicznej. Według Sikorskiego, za czasów rządów PO lepiej dogadywaliśmy się z Rosją, a obecnie... "wygrażamy jej przez dziurkę od klucza".

Oboje - zarówno kandydatka, jak i jej "ekspert" - krytykowali stan polskiej polityki zagranicznej.

- Dzisiaj ze smutkiem muszę stwierdzić, że polska polityka zagraniczna nie istnieje - jesteśmy osamotnieni. Pan prezydent nie rozmawia, pokrzykuje na Polaków i tak naprawdę lekceważy list od naszych sojuszników, od kongresmenów z USA, a wiceszefowa Komisji Europejskiej, pani Viera Jourowa dowiaduje się z polskich i zagranicznych mediów, że pan prezydent nie zamierza odpisać na jej list

-  powiedziała wicemarszałek Sejmu.

[polecam:https://niezalezna.pl/306890-telewizyjny-kandydat-telewizyjny-doradca-skonczyla-sie-era-niezaleznego-eksperta]

Według Kidawy-Błońskiej potrzebna jest odnowa polskiej polityki zagranicznej. Podobne zdanie ma jej ekspert Radosław Sikorski, który stwierdził, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej można było skutecznie rozmawiać z Rosją. 

- A dzisiaj wygrażamy Rosji przez dziurkę od klucza

-  wypalił były minister spraw zagranicznych.

- Lepiej było dla Polski gdy prezydent Putin na Westerplatte uznawał, gdzie się zaczęła II wojna światowa i kto był jej pierwszą ofiarą. Albo gdy 7 kwietnia 2010 roku jako pierwszy władca Rosji oddawał hołd polskim jeńcom wojennym. A dzisiaj tracimy nawet niemiecki hitlerowski obóz koncentracyjny w Auschwitz jako to miejsce, w którym raz do roku się uszanowuje ofiary tych zbrodni

- kontynuował.

[polecam:https://niezalezna.pl/306811-sondaz-daje-szanse-kidawie-blonskiej-zrobil-go-instytut-ktory-wrozyl-triumf-po-w-eurowyborach]

Odnosząc się do postawy opozycji, były szef MSZ zadeklarował, że jest ona gotowa wspierać rządzących, jednak tylko wówczas, gdy prowadzą "sensowną politykę". Wyjaśnił też, że w zeszłym tygodniu głosował za przyjęciem przez europarlament rezolucji w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, ponieważ - jak mówił - była to... "rezolucja za Polską, za przestrzeganiem polskiej konstytucji".

- Polsce szkodzą ci, którzy łamią polską konstytucję, na którą przysięgali, a nie ci, którzy o tym mówią

 - zakończył Sikorski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts