Rosyjska ruletka. Stefan Kraft wygrał konkurs skoków w Niżnym Tagile

Kibice byli świadkami kolejnego loteryjnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni w rosyjskim Niżnym Tagile rządził wiatr. Komu powiało pod narty ten miał szansę na dobry wynik, w przeciwnym wypadku można było spaść na bulę. W tych warunkach najlepiej odnalazł się Stefan Kraft, który wyprzedził Kiliana Peiera. Lider po pierwszej serii Ryoyu Kobayashi był trzeci. Polacy poza pierwszą dziesiątką - najlepszy z nich Kamil Stoch był 15.

facebook.com/Stefan-Kraft

Japończyk Ryoyu Kobayashi prowadził po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. W finale wystąpiło pięciu Polaków, jednak ostatecznie nie odegrali większej roli w zawodach. Po pierwszej serii odpadli 35. Piotr Żyła oraz 39. Klemens Murańka - 112,5 m.

Rekompensata dla Kobayashiego w pierwszej serii wzbudziła kontrowersje

W drugiej serii znakomitą próbą popisał się Austriak Stefan Kraft, który triumfował w konkursie przed Killianem Peierem (pierwsze podium w karierze) i Kobayashim, który w finale wylądował zaledwie na 113 m. Najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch był 15. Jakub Wolny zajął miejsce 16., Dawid Kubacki 17., Maciej Kot 24., Stefan Hula 25.

W loteryjnych warunkach triumfował Stefan Kraft

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał czwarty tego dnia Norweg Daniel-Andre Tande.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ryoyu Kobayashi #Niżny Tagił #Puchar Świata w skokach #skoki narciarskie #Stefan Kraft

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo