Po nieco ponad roku występów w NBA 20-latek z Lublany zapisuje się już na kartach historii tych rozgrywek. W poprzednim sezonie został uznany najlepszym debiutantem, a w tym rzucił wyzwanie największym gwiazdom, jak LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden w walce o tytuł MVP, czyli najlepszego zawodnika.

Luka Doncic zachwyca. W liczbie tzw. triple-double przed 21. urodzinami wyprzedził już największych, jak Magic Johnson czy LeBron James.

Przeciwko "Pelikanom" zagrał tylko przez 26 minut, a później trener Rick Carlisle oszczędzał go na niedzielną potyczkę z Sacramento Kings. Słoweniec zakończył mecz z dorobkiem 26 punktów, dziewięciu asyst oraz sześciu zbiórek i w znacznym stopniu przyczynił się do piątego z rzędu sukcesu "Mavs", którzy wygrali 10 z ostatnich 11 spotkań. To najlepsza seria od sezonu 2010/11, w którym wywalczyli jedyne dotychczas mistrzostwo.

Ekipa z Dallas z bilansem 16 zwycięstw i sześciu porażek plasuje się na drugiej pozycji na Zachodzie, za Los Angeles Lakers (20-3). Pelicans (6-17) są na drugim biegunie - wyprzedzają tylko Golden State Warriors (5-19).

Słabo zagrany mecz, słabo poprowadzony mecz. Nie ma o czym mówić

- skomentował szkoleniowiec pokonanych Pelikanów Alvin Gentry.