Papież modli się w intencji Ukrainy. Jutro w Paryżu Zełenski spotka się z Putinem, Macronem i Merkel

/ pixabay.com/Annett_Klingner

  

Papież Franciszek wyraził nadzieję na to, że poniedziałkowe spotkanie przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec w Paryżu przyczyni się do rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy. O swej modlitwie w tej intencji zapewnił w niedzielę wiernych w Watykanie.

Zwracając się do tysięcy wiernych po odmówieniu modlitwy Anioł Pański papież powiedział: "Jutro odbędzie się w Paryżu spotkanie prezydentów Ukrainy, Rosji i Francji oraz kanclerz federalnej Niemiec, znane jako spotkanie w formacie czwórki normandzkiej, w celu poszukiwania rozwiązań dla bolesnego konfliktu, trwającego już od lat we wschodniej Ukrainie".

- Towarzyszę temu spotkaniu żarliwą modlitwą i zachęcam was do tego samego, by ta inicjatywa dialogu politycznego przyczyniła się do przyniesienia owoców pokoju w duchu sprawiedliwości dla tego terytorium i jego ludności

 - mówił Franciszek.

Podczas spotkania z wiernymi w przypadającą w niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież pozdrowił między innymi obecnych na Placu Świętego Piotra wiernych z Warszawy i Lublina.

Zapowiedział, że zgodnie z tradycją tego dnia po południu uda się na Plac Hiszpański, gdzie będzie modlić się przed figurą Niepokalanej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef ABW złożył rezygnację

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Rezygnacja szefa ABW Piotra Pogonowskiego była planowana, a jej powody są osobiste – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Nowym szefem ABW ma zostać jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Wacławek.

Zmianą na stanowisku szefa ABW zajmowała się w środę sejmowa speckomisja, która pozytywnie zaopiniowała wniosek w tej sprawie.

"Procedurę rozpoczęto w związku z rezygnacją złożoną przez szefa ABW prof. Piotra Pogonowskiego. Nowym szefem ABW ma zostać dotychczasowy zastępca szefa Krzysztof Wacławek. Rezygnacja prof. Pogonowskiego była planowana już wcześniej i wynikała z przyczyn osobistych"

– napisał Żaryn w komunikacie.

Także przewodniczący sejmowej speckomisji Waldemar Andzel (PiS) powiedział, że rezygnacja Pogonowskiego jest dobrowolna, a zmiana to "nic niespodziewanego".

Żaryn zaznaczył, że dotychczasowy zastępca szefa ABW, powołany w marcu 2019 r. ma "duże doświadczenie zawodowe w rozpoznawaniu i zwalczaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz interesów ekonomicznych państwa". Krzysztof Wacławek w ABW był wcześniej m.in. dyrektorem departamentu zagrożeń strategicznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts