Fogiel ocenił starcie kandydatów PO

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Jeśli chodzi o prawyborcze starcie kontrkandydatów w PO, to wszyscy odnoszą wrażenie, że była to "debata obok siebie, a nie ze sobą". Są komentarze w internecie, że najciekawszą i najbardziej wyrazistą osobą był prowadzący - ocenił zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Radosław Fogiel ocenił, że Kidawa-Błońska w czasie debaty "poszła utartą ścieżką, którą wypróbowała jako kandydat na premiera".

"Tam też ciągle mówiła o dogadywaniu się, o tym, by nie dzielić. Teraz dorzuca jeszcze pierwiastek kobiecy do tego. Ale to wszystko jest >>pic na wodę, fotomontaż<<, bo koledzy pani wicemarszałek radośnie biorą udział w manifestacjach, gdzie słyszymy, co krzyczy Władysław Frasyniuk. Pani Kidawa-Błońska się od tego nie odcina"

– dodał.

Dlatego – przekonywał – "jest to twardy, dzielący anty-PiS".

"My chcielibyśmy, by prezydentem był dobry polityk i w tym przypadku to, czy jest to kobieta, czy mężczyzna – jest to sprawa wtórna. Rekordowy wynik Beaty Szydło do PE pokazuje, że jeśli ma się zaufanie społeczne, to zdobywa się głosy, niezależnie od tego, czy jest się kobietą, czy mężczyzną. Obawiam się tylko takiego dość dziwnego zaprezentowanego (podczas debaty) podejścia, że na armię trzeba spojrzeć nie jak generał, tylko jak kobieta. Wolałbym jednak na armię patrzeć jako generał"

– podkreślił Fogiel w TVP Info. 

Zaznaczył, że urzędujący i popierany przez PiS Andrzej Duda jego zdaniem "ma się czym pochwalić".

"Jeśli chodzi o odbiór debaty, to chyba wszyscy odnoszą wrażenie, że była to debata >>obok siebie, a nie ze sobą<<. Spotkałem się z komentarzami w internecie, że najciekawszą i najbardziej wyrazistą osobą był prowadzący tej debaty"

– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


A w Brukseli mają czas... Pomysłów na wyjście z kryzysu brak, bo się nie dogadali

/ / By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Komisja Europejska nie przedstawiła dziś strategii wyjścia z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone przez państwa UE w związku z pandemią koronawirusa. Ma to się stać w innym terminie. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, część krajów chciała konsultacji strategii.

Komisja miała dziś przyjąć szereg wytycznych, w których przedstawiłaby swoją wizję tego, jak państwa członkowskie powinny koordynować swoje działania, aby w odpowiednim czasie wyjść z tego okresu zamknięcia.

Część krajów była jednak sceptyczna wobec przedstawienia tej strategii, w momencie, gdy walka z pandemią w UE trwa.

- Włochy, Hiszpania, Austria, Belgia, Francja i Grecja zwróciły się do Komisji Europejskiej o możliwość przedyskutowania dokumentu oraz konsultacje przed planowaną publikacją

- poinformowało Polską Agencję Prasową źródło unijne.

[polecam:https://niezalezna.pl/321952-francja-utrzyma-scisla-kwarantanne-przez-kilka-tygodni-to-jest-kluczowe]

Rzecznik KE Eric Mamer powiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że KE zdecydowała się nie prezentować dokumentu, po tym gdy kontaktowała się w tej kwestii z państwami członkowskimi.

- Potrzebujemy więcej czasu, żeby go przyjąć

- powiedział. Nie sprecyzował jednak, kiedy może się to stać.

[polecam:https://niezalezna.pl/321883-liczba-zakazonych-w-polsce-siegnela-5000-resort-informuje-o-kolejnych-przypadkach-i-ofiarach]

[polecam:https://niezalezna.pl/321915-prognoza-amerykanskiego-instytutu-niemal-2000-ofiar-w-polsce-i-kulminacja-pod-koniec-kwietnia]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts