Kidawa-Błońska w Kielcach: polityk musi akceptować każdego

/ M. Kidawa-Błońska

  

- Każdy z nas ma prawo wiedzieć, że prezydent będzie reprezentował każdego z nich. Polityk musi akceptować każdego z jego poglądami, czasami takimi, które są dla mnie nie do przyjęcia, ale muszę taką osobę akceptować – podkreśliła w Kielcach wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Kidawa-Błońska przyjechała w sobotę po południu do Kielc na spotkanie z działaczami i sympatykami świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w związku z prekampanią prezydencką w partii.

W partyjnych prawyborach, które mają 14 grudnia wyłonić kandydata PO na prezydenta, poza Kidawą-Błońską uczestniczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W sobotę przed południem w Warszawie spotkali się na prawyborczej debacie. Prezentowali swe poglądy m.in. na tematy związane z polityką zagraniczną, zdrowiem, gospodarką i ekologią.

Marszałek Sejmu pytana przez dziennikarzy w Kielcach, czy zmieniłaby coś ze swojej strony w debacie, oceniła, że debata była trudna, bo "toczona we własnym gronie". 

Oceniała, że z prezydentem Poznania różnią się temperamentami, ale w najważniejszych dla Polski sprawach są zgodni. 

Wicemarszałek Sejmu zapytano też o opinie pojawiające się w nieoficjalnych wypowiedziach działaczy PO, którzy przyznawali, że ma ona większe szanse na zwycięstwo w prawyborach, ale gdyby prekampania potrwała dłużej, to mógłby ją wygrać Jaśkowiak.

"Na znajomość w strukturach, na popularność, pracuje się nie przez tydzień, dwa czy kilka miesięcy. To są lata pracy. Jacek jest w Platformie osiem lat, a ja – od początku jej istnienia. I działamy w tym zespole. Ja rzeczywiście bardzo dużo jeżdżę po Polsce i w tej prekampanii wyborczej objeżdżam wszystkie regiony naszego kraju. Nie ma regionu mniej ważnego, bo każdy elektor ma jeden głos – i on może być najważniejszy. I dlatego ja chcę ich wszystkich przekonać. Jacek robi to samo, ale każdy z nas wybrał inną formę kampanii"

– oceniła Kidawa-Błońska.

Jak dodała, lubi rozmawiać z ludźmi "w formie rozmowy, a nie monologu".

Pytana, w jaki sposób będzie przekonywała działaczy PO do swojej kandydatury, podkreśliła, że m.in. będzie opowiadała, jak chce zaangażować energię wszystkich Polaków. 

Jak podkreśliła, jest absolutnie pewna, że w II turze wiosennych wyborów prezydenckich obecny prezydent RP Andrzej Duda, zmierzy się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

14 grudnia kandydata PO na prezydenta będzie wybierało m.in. 21 świętokrzyskich delegatów ugrupowania. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Arogancki komunikat MSZ Rosji

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/IGORN

  

MSZ Rosji wydało komunikat, w którym przekonuje, że to strona polska powinna wyjść z inicjatywą w celu poprawy sytuacji w relacjach polsko-rosyjskich. Jak dodało, powinno temu towarzyszyć zrozumienie konieczności "podejścia do historii opartego na prawdzie i wiarygodnych faktach".

W oficjalnym komunikacie MSZ oznajmiło, że "na tle publikacji w Rosji nowych dokumentów o historii II wojny światowej z Warszawy zabrzmiały sprzeczne deklaracje". Zdaniem resortu pojawiło się "histeryczne zaprzeczanie niewzruszonym faktom", jak również "twierdzenia, że strona rosyjska jakoby przejawia gotowość do wznowienia pracy dwustronnej Grupy do Spraw Trudnych (...) i działalności komisji historyków".

W oświadczeniu zapewniono, że strona rosyjska zawsze opowiadała się za "uczciwą i popartą dokumentami dyskusją o tematach naszej historii". Dodano zarazem, że "to nie Rosja była inicjatorką przerwania dialogu dwustronnego i zamrożenia licznych mechanizmów współpracy rosyjsko-polskiej, w tym na tematy historyczne".

"Kroki na rzecz poprawy sytuacji powinny pochodzić od Warszawy przy zrozumieniu konieczności odpolitycznionego podejścia do historii, opartego na prawdzie i wiarygodnych faktach"

- dodało MSZ Rosji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts