Minister apeluje ws. bezdomnych

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

- Nie bądźmy obojętni. Udzielona w porę pomoc może uratować komuś życie, reagujmy i dzwońmy na numery alarmowe, gdy widzimy osoby bezdomne śpiące na przystanku, ławce, na ziemi – zaapelowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister w zamieszczonym na stronie internetowej resortu apelu nawiązała do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, podkreślając, że "wywołują one uśmiech na wielu twarzach".

"W tym radosnym ferworze powinniśmy jednak pamiętać o tych, dla których okres jesienno-zimowy nie jest tak przyjemny. To trudny czas w roku dla osób ubogich i bezdomnych. Spadająca szczególnie w nocy temperatura to realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Każdego roku w Polsce z powodu wychłodzenia umiera kilkadziesiąt osób"

– przypomniała.

"Gorąco apeluję do wszystkich Państwa – nie bądźmy obojętni! Udzielona w porę pomoc może naprawdę uratować komuś życie. Reagujmy i dzwońmy na numery alarmowe, gdy widzimy osoby bezdomne śpiące na przystanku, ławce, na ziemi"

– zaapelowała.

Wezwała do tego, by w momencie gdy podejrzewamy, że takiej osobie może zagrażać niebezpieczeństwo, nie zastanawiać się i działać. Jak podkreśliła, "szybka reakcja jest tu na wagę złota".

"Ale dotyczy to nie tylko osób bezdomnych. Zasnąć czy zasłabnąć może tak naprawdę każdy. Straż miejska, policja i pogotowie zawsze zareagują na nasze wezwanie. Przypominam o numerze alarmowym 112. Jeden telefon potrafi uratować życie. Bądźmy wrażliwi na siebie nawzajem"

– podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwa wybuchy w Sztokholmie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Unif

  

W Sztokholmie w dzielnicach Husby oraz Kista doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do dwóch silnych eksplozji w budynkach wielorodzinnych oddalonych od siebie o 500 metrów. Policja podejrzewa porachunki grup przestępczych.

W wyniku detonacji jedna z osób odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Kilkadziesiąt mieszkań w kilkupiętrowych blokach jest poważnie uszkodzonych, a ich mieszkańcy są ewakuowani. Władze miasta szukają dla nich lokali zastępczych.

Jak poinformowała rzeczniczka sztokholmskiej policji Towe Haegg "trwają czynności mające ustalić związek między dwoma ekspolozjami". Na miejscu pracują eksperci z sekcji pirotechnicznej.

Badane są także ewentualne powiązania tych wybuchów z inną detonacją, jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu w dzielnicy Oestremalm. W jej wyniku zniszczeniu uległa elewacja kamienicy. Tuż przed wybuchem kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała podjeżdżającą samochodem osobę, która pozostawiła przed drzwiami klatki schodowej materiał wybuchowy.

W Sztokholmie, jak i w innych szwedzkich miastach eksplozje są wykorzystywane przez rywalizujące ze sobą grupy przestępcze do zastraszania. Nieporozumienia najczęściej związane są z handlem narkotykami. Według teorii policji łatwy dostęp do materiałów wybuchowych sprawia, że zastępują one broń palną. W 2019 roku padł niechlubny rekord takich zdarzeń - w Szwecji miało miejsce 236 wybuchów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts