Marszałek Senatu zachwycony po prawyborczej debacie PO. Kto oczarował prof. Grodzkiego?

/ Tomasz Grodzki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Jacek Jaśkowiak bardzo dobry ale Malgorzata Kidawa - Blońska w mojej ocenie REWELACYJNA (pis. oryg.) - napisał marszałek Senatu Tomasz Grodzki niedługo po zakończonej debacie prawyborczej Platformy Obywatelskiej. Wydaje się, że polityk w swojej ocenie jest nieco osamotniony…

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wzięli dziś udział w debacie prawyborczej Platformy Obywatelskiej. Ta była ostatnim sprawdzianem przed 14 grudnia, kiedy partia wyłoni swojego kandydata na prezydenta. Wśród tematów dyskusji pojawiły się m.in.: polityka zagraniczna, obronność, zdrowie, system emerytalny i ochrona środowiska.

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki szybko wystawił ocenę po zakończonej debacie. Wyraził aprobatę wobec Jacka Jaśkowiaka, ale -odnosząc się do Kidawy-Błońskiej- nie pozostawił złudzeń co do swojej faworytki.

Przygotowana, zmotywowana, precyzyjna, pełna energii. Format prezydenta RP!

- napisał na Twitterze.

Słowa marszałka Senatu nie są zaskoczeniem. Niedawno, w rozmowie z „Super Expressem”, także opowiadał się po stronie wicemarszałek Sejmu. „Zdecydowanie bardziej na chwilę obecną skłaniam się ku Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Jest kobietą niezwykłej kultury, ma prezencję godną pani prezydent RP, ma kontakty na świecie i jest w polityce od dawna” – cytował polityka tabloid.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

EPL chce debaty o koronawirusie w Parlamencie Europejskim

/ pixabay.com/dimschu

  

Grupa Europejskiej Partii Ludowej napisała list do szefa Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego, w którym apeluje o przeprowadzenie debaty na temat koronawirusa w związku ze stwierdzeniem przypadków zakażenia w północnych Włoszech.

- W świetle tego, że sprawa ma charakter transgraniczny, wierzymy, że na tym etapie najważniejsze jest przeprowadzenie dyskusji o możliwościach skoordynowanej, europejskiej odpowiedzi na infekcje i ich konsekwencje. (...) Dlatego proponujemy debatę nad tą sprawą we wtorek rano w obecności Komisji Europejskiej, Rady, podczas marcowej sesji plenarnej

 - czytamy w liście EPL do Sassolego.

Obecny bilans szerzenia się koronawirusa we Włoszech to 21 ofiar śmiertelnych i 821 zakażonych.

Koronawirus Covid-19, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts