"Biedny" stołeczny ratusz wydaje miliony na organizacje LGBT. A ci robią spoty z gejami

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Jasmin_Sessler

  

Spoty informacyjne o tym, jak zażywać narkotyki, albo te, na których dwóch mężczyzn imituje seks oralny - na to warszawski ratusz wydaje miliony złotych - ustalił poseł PiS Sebastian Kaleta. Do jego raportu dotarł portal tvp.info. W dokumencie znajdują się organizacje pozarządowe, które wielokrotnie firmując się logo Warszawy, walczą między innymi o legalizację prostytucji.

Organizacje, które wprost wspierają ideologię LGBT+, co roku otrzymują z budżetu publicznego w postaci konkursów znaczne środki finansowe. Stają do konkursów pod hasłami takimi jak przeciwdziałanie uzależnieniom, walka z patologiami, działanie na rzecz rozwoju demokracji, edukacja seksualna, walka z HIV - podaje tvp.info.

Portal dotarł do raportu posła Sebastiana Kalety, z którego wynika, że organizacje wspierane przez ratusz często po otrzymaniu dotacji współpracują z innymi stowarzyszeniami, promując coś zupełnie innego, niż założono.

Według raportu organizacje te w latach 2017-2019 otrzymały ponad 7 mln złotych dotacji.

Jednym z przykładów jest Fundacja Edukacji Społecznej, która tworzy programy takie jak „Świadomi Młodzi”, „Pomoc4You”, „Strategia na stres” - a przy okazji aktywnie wspiera środowiska LGBT i zajmuje się edukacją seksualną w szkołach.

To właśnie ta organizacja za pieniądze publiczne realizuje spoty w ramach „Projekt Test”, który ma na celu propagowanie szybkich testów HIV/AIDS i na kiłę.

W jednym ze spotów dwaj mężczyźni tłumaczą, jak i kiedy należy zbadać się na HIV. W spocie znajduje się też inscenizacja homoseksualnego seksu oralnego lekarza z pacjentem

- podaje tvp.info.

W innym spocie ci sami mężczyźni instruują, jak zażywać narkotyki przed seksem.

„Nigdy nie łącz kropel GBL z alkoholem, przyjmuj dawki z odpowiednimi przerwami. Używaj pipety albo strzykawki z miarką do odmierzania dawek” - tłumaczą na nagraniu.

Pod nagraniem organizacja tłumaczy, że „tego typu zachowania nierzadko są wynikiem stresu mniejszościowego i innych zaburzeń lekowych będących efektem doznawanych traum czy prześladowań na tle homofobicznym”.

Kolejnym przykładem organizacji wspieranej przez stołeczny ratusz jest PREKURSOR, którego celem jest „rozpowszechnianie wiedzy na temat branży usług seksualnych i sytuacji pracownic i pracowników seksualnych w Polsce, uznanie pracy seksualnej za pracę, sprzeciwianie się jakiejkolwiek formie kryminalizacji pracy seksualnej” - wskazuje Kaleta.

Na stronie PREKURSOR-a można znaleźć informację, że jednym z członków zarządu jest mężczyzna, który prowadzi zajęcia w warszawskich szkołach na zlecenie Urzędu Miasta Warszawy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Opozycja mówi o miłości i... hejtuje. Co zrozumieli ze słów szefowej kampanii Andrzeja Dudy?

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/@mecenasJTK

  

Czy w ramach wolności słowa podkopywać fundamenty państwa? Niektórzy przedstawiciele opozycji oraz sprzyjających jej mediów uważają, że tak. Po wczorajszych słowach szefowej kampanii Andrzeja Dudy, Jolanty Turczynowicz-Kieryłło rozpoczęła się oparta na dziwacznych interpretacjach, kampania hejtu pod jej adresem. Do sprawy odniósł się dziś rzecznik rządu Piotr Müller. - Interpretowanie słów Jolanty Turczynowicz-Kieryłło, jako sugestii, że wolność słowa to niebezpieczna koncepcja, to nadużycie - powiedział Müller.

[polecam:https://niezalezna.pl/311706-przedstawiono-sztab-wyborczy-andrzeja-dudy-wiemy-kto-stanie-na-jego-czele]

Turczynowicz-Kieryłło mówiła w środę w TVP Info, że "dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń, nawet do zagrożeń interesów, które są ważne z perspektywy państwa".

"Rzeczywiście, w sprawach, w których bardzo mocno broniłam interesu narodowego, tam zaznaczałam te granice, których uważam, nie można przekroczyć, bo już się nie działa w interesie publicznym, bo już działa się w interesie, który bardzo często jest niezgodny z tym, co uważamy za dobre, za słuszne dla państwa"

- zaznaczyła.

Müller był pytany w Polsat News, czy podpisałby się pod tymi słowami Jolanty Turczynowiczu-Kieryłło.

"Jeżeli dzisiaj na przykład oskarżyłbym pana o rzeczy, których pan nie zrobił, ma pan prawo, żeby w sądzie dochodzić swoich (praw)" - powiedział zwracając się do dziennikarza prowadzącego "Polityczne Graffiti" w Polsat News. Według niego właśnie to szefowa kampanii Andrzeja Dudy miała na myśli.

"Jeżeli chodzi o sytuację, w której jest naruszenie wolności drugiego człowieka, wolności drugiej osoby, przez moją wolność; bo mam prawo, żeby pana krytykować, ale to moje prawo do krytykowania pana, jest ograniczone tym, abym nie kłamał i nie posądzał pana"

- podkreślił.

Na uwagę, że w kontekście tego, że obóz Zjednoczonej Prawicy według jego przeciwników "nie kojarzy się najbardziej z wolnością słowa i demokracją i o to, że szefowa sztabu wyborczego prezydenta w sumie sugeruje, że ta wolność słowa i zagraża państwu" - Müller powiedział, że "to nadużycie ze strony osób, które w ten sposób te słowa interpretują".

[polecam:https://niezalezna.pl/311808-szefowa-kampanii-andrzeja-dudy-bedzie-aktywnie-zyczliwie-z-odpowiedzialnoscia-za-slowo]

Do ataku totalnej opozycji odniosła się dziś w mediach społecznościowych także Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

- Hejt, również hejt w polityce to nadużycie wolności słowa. Pamiętacie "Dziwny jest ten świat" Niemena? "A jednak często jest, że ktoś słowem złym Zabija tak, jak nożem"

- napisała szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy  

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts