Trump a sprawa polska

  

Właśnie zakończyłem wizytę w Waszyngtonie. Moje obserwacje z tego i wcześniejszych pobytów w USA (w tym na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”) są następujące. Po pierwsze niezależnie od tego, kto wygra wybory prezydenckie w 2020 r., polityka zagraniczna Białego Domu nie zmieni się – demokraci stają się zakładnikami własnych, bardzo sceptycznych wobec Rosji wypowiedzi.

Grają przeciwko Moskwie ze względów wewnętrznych, by uderzyć w Trumpa, ale trudno byłoby im w przyszłości uzasadnić diametralną zmianę polityki i powrót do idiotycznego resetu w relacjach Waszyngton–Moskwa z czasów pierwszej kadencji Obamy. Jakby paradoksalnie to nie zabrzmiało, dzisiaj demokraci są jeszcze bardziej sceptyczni wobec Kremla niż instalujący amerykańskie bazy i zwiększający obecność żołnierzy USA w Polsce Donald Trump. Po drugie tak samo jak wynik wyborów w USA A.D. 2020 będzie nieistotny z punktu widzenia zmiany polityki międzynarodowej USA, tak pozostanie Trumpa będzie bardzo istotne dla polskich interesów, bo obecny prezydent nie ingeruje i nie będzie ingerował w nasze wewnętrzne sprawy – a prezydent demokrata (Joe Biden?) na pewno by to czynił, wspierając totalną opozycję. Zatem w interesie Polski jest popieranie prezydenta Trumpa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts