Wyjątkowy gość na zamku koło Triestu! Dinozaur Bruno zastąpił swojego kolegę Antonia

/ http://www.triesteprima.it/cronaca/dinosauro-bruno-sistiana-26-luglio-2018.html

  

Dinozaur Bruno- to najnowsza atrakcja geologiczna, jaką można oglądać koło Triestu na północy Włoch. Od soboty w zamku w Duino wystawiony jest odtworzony układ kostny, będący pozostałością wyjątkowego prehistorycznego zwierzęcia znalezionego 20 lat temu.

Swoje imię Bruno zawdzięcza swemu odkrywcy Bruno Zoppolato, który dostrzegł jego kości podczas prac wykopaliskowych w pobliskiej osadzie Villaggio del Pescatore. Według naukowców dinozaur ten żył ponad 70 milionów lat temu, miał 5 metrów długości i ważył 600 kilogramów.

Jak wyjaśnili eksperci, są to największe odnalezione we Włoszech kompletne pozostałości po dinozaurze i drugie wykopane w regionie Friuli- Wenecja Julijska.

Poprzednikowi Bruna, znalezionemu w tym samym złożu paleontologicznym, nadano imię Antonio. Można go oglądać w Muzeum Historii Naturalnej w Trieście. Bruno to okaz dorosły, większy i bardziej masywny od Antonio - mówią specjaliści. Jak dodają, był dłuższy od niego o 120 centymetrów.

Wydobycie szczątków Bruna było wyjątkowo trudną operacją. Nad odtworzeniem i ułożeniem kości dinozaura pracowało przez 4 miesiące trzech naukowców.

Bruno będzie do marca przyszłego roku wystawiony do zamku w Duino, a potem dołączy do „brata” Antonio w muzeum w Trieście.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Niektóre kraje rozluźniają restrykcje. WHO ostrzega przed takim działaniem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/fotoblend/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przestrzegł rządy krajów przed zbyt szybkim rozluźnianiem środków walki z epidemią nowego koronawirusa. Podkreślił jednak, że WHO nie ma uniwersalnych rekomendacji dotyczących znoszenia restrykcji.

"Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by nie rezygnować ze środków zbyt wcześnie, żeby uniknąć ponownego nawrotu (epidemii)"

- powiedział dziś rzecznik WHO Christian Lindmeier podczas wirtualnego briefingu prasowego.

Lindmeier stwierdził, że ze zbyt szybkim znoszeniem środków bezpieczeństwa jest jak ze zbyt wczesnym powrotem do normalnego życia u chorego - "ryzykuje się nawrotem choroby i komplikacjami".

[polecam:https://niezalezna.pl/320759-czechy-koronawirus-rozprzestrzenia-sie-wolniej]

W poniedziałek rząd Czech ogłosił, że od czwartku rozluźni niektóre wprowadzone restrykcje. Otwarte zostaną niektóre sklepy i dozwolone będzie indywidualne uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Dalsze kroki mogą zostać podjęte po Wielkanocy.

Od przyszłego tygodnia zasady kwarantanny zostaną złagodzone także w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz zapowiedział, że od 14 kwietnia swoją działalność będzie mogła wznowić część sklepów. Reszta sklepów i lokali usługowych ma zostać otwarta w maju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts