Thun nie widzi dalszego przywództwa Schetyny. "To nie tak, że się nie nadaje, ale twarz trzeba od czasu do czasu zmieniać"

Grzegorz Schetyna / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nie od dziś wiadomo, że pozycja Grzegorza Schetyny jako przewodniczącego PO po ostatnich wyborach uległa znacznemu osłabieniu i sporo polityków ostrzy sobie zęby na jego miejsce. Do zwolenników zmiany na fotelu szefa partii dołączyła eurodeputowana Róża Thun. - Nie chciałabym, żeby tak to brzmiało, że Schetyna się nie nadaje. Tylko ewidentnie od czasu do czasu twarz powinna się zmieniać, może praktyki tak samo - powiedziała europosłanka w RMF FM.

Thun zapytana w RMF FM o to, czy potrzebna jest zmiana przewodniczącego PO odpowiedziała, że "bardzo dużo osób mówi, że w Platformie Obywatelskiej jest potrzebna zmiana, nie tylko osoby wewnątrz Platformy, ale ludzie, którzy na nas głosują, to miliony ludzi, i trzeba ich słuchać".

- Bardzo wiele osób uważa, że dobrze by było, żebyśmy zmienili szefa mimo tego wszystkiego, mimo tych zasług, które on (Grzegorz Schetyna) ma dla Platformy i dla budowania Koalicji Europejskiej, teraz Koalicji Obywatelskiej

 - powiedziała Thun.

- Nie chciałabym, żeby tak to brzmiało, że on (Grzegorz Schetyna) się nie nadaje. Tylko ewidentnie od czasu do czasu twarz powinna się zmieniać, może praktyki tak samo. To jest zawsze coś dobrego, odświeżającego dla partii, a wydaje mi się, że nasza partia obfituje w osoby, które potrafiłyby partię prowadzić

 - podkreśliła europosłanka KO.

Thun zapytana o to, co sądzi o kandydaturze Bogdana Zdrojewskiego na szefa PO oceniła, że "bardzo dobrze, że (Zdrojewski) się zgłasza, skoro widzi problemy w Platformie, potrafi je wyraźnie zdefiniować i chce brać za nie odpowiedzialność, żeby poprawić sytuację".

Wybory nowego szefa PO mają zostać rozpisane 14 grudnia. Tego dnia w przerwie obrad Konwencji Krajowej, która zatwierdzi kandydata partii na prezydenta, ma się zebrać Rada Krajowa, by podjąć decyzję w sprawie wyborów wewnętrznych. Jak na razie deklarację o starcie w wyścigu o fotel lidera PO złożył szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka oraz Bogdan Zdrojewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szokujące doniesienia z Iranu. BBC Persian: Na koronawirusa zmarło co najmniej 210 osób

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do czwartku wieczorem co najmniej 210 osób zmarło w różnych miastach w Iranie z powodu koronawirusa - podała brytyjska stacja BBC Persian, powołując się na źródła w służbach medycznych.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Iranu informował dziś, że w wyniku choroby wywoływanej przez koronawirusa zmarły dotąd 34 osoby. Powiedział także, że wykryto dotychczas 388 przypadków zakażenia Covid-19.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii, koronawirusem zakażone zostały 78 824 osoby, spośród których 2 788 zmarło. Wirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd ponad 70 przypadków śmiertelnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts