Uciekając przed policją spowodował tragiczny wypadek

/ policja.gov.pl

  

Do 15 lat więzienia grozi 31-letniemu mężczyźnie, któremu prokuratura zarzuciła spowodowanie w marcu tego roku w Sopocie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, a trzy - w tym oskarżony - zostały ranne.

O skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Sopocie poinformowała w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Do wypadku doszło 8 marca 2019 r. około godziny 4.25 na jednej z głównych ulic w Sopocie.

Kierujący samochodem marki VW Passat, jadąc z Gdyni, uderzył w słup trakcji elektrycznej i wiatę przystankową. W samochodzie znajdowało się pięciu mężczyzn. Dwóch zginęło na miejscu, a trzech doznało obrażeń ciała. Przed zdarzeniem pojazd ten nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca na widok radiowozu policji odjechał z dużą prędkością

- wyjaśniła Wawryniuk.

Policjanci chcieli zatrzymać samochód w związku z informacją o kradzieży przez mężczyzn koła ratunkowego z molo w Gdyni-Orłowie. Skradziony przedmiot znaleziono w bagażniku VW Passata. Według ustaleń prokuratury, 31-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością ok. 200 km/h. Był też pijany, miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut "nie zatrzymania się do kontroli drogowej" oraz "umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku czego spowodował wypadek, w następstwie którego śmierć poniosły dwie osoby, a dwie doznały obrażeń ciała". Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia. Z uwagi jednak na to, że 31-latek dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy, grozi mu nawet kara do 15 lat więzienia.

W trakcie śledztwa wykryto też, że mężczyzna ma na koncie inne przestępstwa, w tym przywłaszczenie samochodu VW Passat oraz wyłudzenie kredytu z banku na kwotę ponad sześciu tysięcy złotych. Oskarżony przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Przebywa w areszcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nie reformować sądów - rekomenduje Komisja Wenecka. Komisja Europejska zaleca "wdrożyć zalecenia"

/ pixabay.com

  

Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Chce, by polski rząd "prawidłowo" wdrożył zalecenia Komisji Weneckiej. Jak poinformował w przesłanym oświadczeniu rzecznik KE Christian Wigand, Komisja dokładnie "przeanalizuje opinię KW i uwzględni ją w swojej ocenie."

[polecam:https://niezalezna.pl/306456-czlonek-komisji-weneckiej-mowi-wprost-opinia-komisji-napisana-na-zamowienie]

Komisja Europejska przyjmuje do wiadomości opinię Komisji Weneckiej w sprawie nowego projektu ustawy o sądownictwie, opublikowaną wczoraj. Ważne jest prawidłowe wdrożenie zaleceń Komisji Weneckiej. Komisja Europejska dokładnie przeanalizuje opinię, która zostanie uwzględniona w jej ocenie

 - wskazał Wigand.

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, w wydanej w czwartek opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych oceniła, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa w Polsce.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts