Premier o stuleciu PZPN. Złożył życzenia i zapowiedział dalsze wsparcie polskiej piłki nożnej

/ Facebook.com/MorawieckiPL

  

"Nie ulega wątpliwości, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Z okazji stulecia PZPN chciałbym życzyć Reprezentacji jak najwyższego miejsca na Mistrzostwach Europy 2020"- tymi słowami premier Mateusz Morawiecki zwrócił się za pośrednictwem Facebooka do środowiska piłkarskiego.

Ja wciąż pamiętam ostatnie ME i liczę, że w nadchodzącym turnieju będą walczyć jeszcze mocniej i zajdą jak najdalej

- dodał.

W zamieszczonym na swoim profilu filmie Mateusz Morawiecki składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w rozwój polskiej piłki.

Dziś wielkie święto polskiej piłki nożnej. Polska federacja świętuje swoje stulecie. Historia polskiej piłki to wielkie zwycięstwa, pamiętne mecze i znakomici zawodnicy, ale też czasami gorycz porażki. Tak jak w życiu

- mówi Mateusz Morawiecki w przesłaniu skierowanym do całego środowiska, ale i do wszystkich Polaków - kibiców tego sportu.

Jak podkreślił premier: "Piłka to wychowanie, kształtowanie charakterów, przezwyciężanie trudności. Radość i smutek. Wspaniała sprawa, której wszyscy doświadczamy. W tym dniu chciałbym z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy polską piłkę tworzą - piłkarzom, trenerom, działaczom, sędziom. Wszystkim tym, których znamy z telewizji i tym nieznanym z imienia i nazwiska, zaangażowanym każdego dnia w rozwój naszego futbolu na różnych szczeblach - w klubach i szkołach. Tysiącom dzieci, młodzieży, chłopców i coraz częściej dziewczynek ciężko trenującym w całej Polsce a także ich rodzicom, którzy ich w tym wysiłku wspierają".

Mateusz Morawiecki wyraził także zadowolenie z faktu, że coraz większą popularnością cieszy się ampfutbol: "Piłkarze z niepełnosprawnościami pokazują nam wszystkim, co to znaczy prawdziwy hart ducha, pasja i miłość do futbolu".

Premier zwrócił się również do kibiców. "Równie mocno chciałbym podziękować kibicom. Polacy kochają piłkę. Widzimy to, kiedy miliony ludzi gromadzą się, żeby kibicować naszej Reprezentacji Narodowej, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Piłka jednoczy Polaków niezależnie od ich poglądów i przekonań. Piłka nożna to nasz sport narodowy" - podkreślił.

Podkreślając popularność tej dyscypliny sportu skomentował żartobliwie, że z tej racji w Polsce na 38 milionów obywateli jest podobno 39 milionów ekspertów, trenerów, znawców futbolu. Szef rządu zapewnił, już serio, że państwo polskie konsekwentnie popierać będzie rozwój piłki nożnej, inwestując coraz większe pieniądze zarówno w piłkę profesjonalną, jak i tę amatorską.

Życzę wszystkim Polakom kolejnych stu lat pełnych sukcesów, wzruszeń i emocji

 - zakończył swoje przesłanie premier. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

/ glaborde CC)

  

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830. Poinformowała też, że 25 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem, który po raz pierwszy wykryto w mieście Wuhan.

Również dzisiaj władze Japonii poinformowały o drugim już przypadku zakażenia koronawirusem w tym kraju. Zakażony 40-letni mężczyzna powrócił do Japonii w sobotę z Wuhan.

Zakażony Japończyk znajduje się obecnie w szpitalu w Tokio, gdzie przebywa na obserwacji

- podało japońskie ministerstwa zdrowia.

Pierwszy przypadek zakażenia został odnotowany w Japonii na początku stycznia. Zakażonym okazał się Chińczyk, który przybył do Japonii ze środkowych Chin w celach biznesowych.

Agencja Kyodo przypomina, że od dzisiaj zaczyna się w Chinach Festiwal Wiosny, w trakcie którego mają miejsce aż trzy święta, co oznacza przedłużone wakacje. Tegoroczne obchody Chińskiego Nowego Roku potrwają co najmniej tydzień. Według wstępnych prognoz Chińczycy odbędą ok. 3 mld podróży. Władze spodziewają się, że aż 7 mln ludzi uda się w podróże poza granice Chin.

Premier Shinzo Abe zwołał na dzisiaj posiedzenie rządu poświęcone tej kryzysowej sytuacji.

W obawie przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego koronawirusa w samym Państwie Środka władze Chin zarządziły blokadę komunikacyjną trzech miast, gdzie wcześniej odnotowano występowanie wirusa: Wuhan, Ezhou i Huanggang nad rzeką Jangcy. Wszystkie trzy ośrodki miejskie znajdują się w prowincji Hubei.

Władze tej prowincji - podobnie jak kierownictwo prowincji Guangdong ze stolica w Kantonie - ogłosiły w czwartek pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego wirusa. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję. Zakazano organizowania imprez masowych, wstrzymano pracę przedsiębiorstw i instytucji edukacyjnych oraz ograniczono dostęp do obszarów potencjalnie niebezpiecznych.

Odwołano też wszystkie imprezy kulturalne i uroczystości związane z Festiwalem Wiosny.

Associated Press zaznacza, że ożywione zazwyczaj ulice 11-milionowego Wuhan są opustoszałe. Nie działa komunikacja miejska. Policja kontroluje wszystkie samochody, ale drogi wyjazdowe z miasta nie zostały jeszcze zablokowane.

Także w Pekinie większość imprez kulturalnych jest odwołana. Dyrekcja kompleksu Zakazanego Miasta, gdzie znajduje się dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing ogłosiła w piątek, że w sobotę i w niedzielę obiekt będzie zamknięty dla zwiedzających.

Pomimo ścisłej blokady miast w prowincji Hubei w czwartek poinformowano jednak o pierwszym przypadku śmiertelnym poza jej zasięgiem. W mieście Hebei w prowincji północnej okalającej Pekin zmarł to 80-letni mężczyzna, który przyjechał do Hebei po dwumiesięcznym pobycie w Wuhanie.

Chińska telewizja publiczna informowała uprzednio o 644 przypadkach zachorowań. Poza Chinami po jednym przypadku nowego koronawirusa wykryto w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze, USA i Arabii Saudyjskiej, a dwa przypadki odkryto w Wietnamie oraz w Japonii.

Na wielu lotniskach na całym świecie powzięto nadzwyczajne środki ostrożności. Wcześniej na takie kroki zdecydowano się w w USA, Wielkiej Brytanii i Australii a w czwartek o wzmożonych kontrolach i prowadzeniu systemowego monitoringu temperatury ciała pasażerów poinformowały władze lotnisk w Dubaju, Kairze, w RPA oraz w Turcji.

W czwartek po dwudniowej naradzie ekspertów Światowej organizacji Zdrowia zapewniono, że WHO bardzo uważnie obserwuje rozwój sytuacji i nakłania krajowe władze medyczne do podjęcia wszelkich środków ostrożności, jednak - co podkreślono w oświadczeniu dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia Tedrosa Ghebreyesusa - "jest jeszcze za wcześnie, by ogłaszać międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronowirusa".

Może się to jednak okazać konieczne

- podkreślił Ghebreyesus

Didier Houssin, który przewodniczył naradzie w Genewie powiedział dziennikarzom, że liczba zakażeń poza Chinami jest wciąż niewielka, a władze ChRL powzięły cały szereg środków prewencyjnych, które mogą ograniczyć rozwój potencjalnej epidemii.

To daje pewne nadzieje

- wskazał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts