Wybuch gazu w 12-piętrowym bloku. Bilans ofiar drastycznie wzrósł

/ zdjęcie ilustracyjne / https://www.youtube.com/watch?v=HR-GUXwqDH0

  

Co najmniej pięć osób zginęło w piątek w związku z wybuchem gazu, do którego doszło w 12-piętrowym bloku mieszkalnym w Preszowie na wschodzie Słowacji - oświadczyła policja. Wcześniej policja informowała o jednej ofierze.

Strażacy poinformowali także o uratowaniu z płonącego budynku jednej osoby. Są ranni, ale służby ratunkowe nie podają ich liczby z uwagi na wciąż trwającą akcję. 

Strażacy i policjanci apelują, aby nie zbliżać się do bloku, który grozi też zawaleniem. Trwa akcja ratownicza i ewakuacja.

Strażacy potwierdzili, że część budynku została tak poważnie uszkodzona, że nie można dostać się na wyższe kondygnacje. Agencja TASR podała, że na miejsce tragedii jadą premier Słowacji Peter Pellegrini oraz ministrowie zdrowia i spraw wewnętrznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter


Wczytuję komentarze...


Wojsko pomaga w walce z COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 4995 żołnierzy i pracowników wojska oraz 613 jednostek sprzętu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 4995 żołnierzy i pracowników wojska oraz 613 jednostek sprzętu. 1573 żołnierzy będzie wspierało Straż Graniczną w ochronie granicy, a 1410 działania Policji

 - poinformował Błaszczak na Twitterze.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts