Marszałek Witek wręczyła prezenty dziennikarzom

/ twitter.com / @KancelariaSejmu

  

Świąteczne paczki z bożonarodzeniowymi bombkami i piernikami rozdała w piątek dziennikarzom pracującym w parlamencie z okazji Mikołajek marszałek Sejmu Elżbieta Witek wraz z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze (Dolnośląskie).

"Dzisiaj jest szczególny dzień, dzień św. Mikołaja" - podkreśliła marszałek Witek, która wprowadziła na sejmowy korytarz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Jawora wraz ze św. Mikołajem.

Te najwspanialsze dzieci przyjechały, aby sprawdzić, czy dziennikarze przez mijający rok byli grzeczni

- dodała.

 

Marszałek wraz z podopiecznymi Ośrodka rozdali dziennikarzom świąteczne paczki z bożonarodzeniowymi bombkami i piernikami.

Jedna z nauczycielek Ośrodka powiedziała PAP, że zaproszenie do Sejmu przyszło od marszałek Witek zaprzyjaźnionej z tą placówką. Jak zauważyła, marszałek także pochodzi z Jawora.

Sejm odwiedziło ok. 40 podopiecznych Ośrodka w różnym wieku: od szkoły podstawowej po zawodową oraz osoby, które są pod opieką działających w placówce zespołów terapeutycznych.

Nasi podopieczni cierpią na różne schorzenia - są to osoby niepełnosprawne, z zespołem Downa, autyzmem

- zaznaczyła pedagog.

Podopieczni Ośrodka przyznali, że Sejm zrobił na nich duże wrażenie. Zaznaczyli jednak, że szczególną atrakcją był św. Mikołaj, który również im rozdał świąteczne prezenty.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w USA. Nie żyją co najmniej dwie osoby

/ twitter.com/screenshot/@MariettaDaviz

  

Co najmniej dwie osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło dzisiaj na terenie browaru w amerykańskim mieście Milwaukee - podały lokalne media. Jedna z gazet poinformowała nawet o siedmiu zabitych.

Na razie władze nie potwierdziły informacji lokalnych mediów o ofiarach. Policja poinformowała jedynie o "krytycznym zdarzeniu" w pobliżu firmy Molson Coors, w której pracuje ok. 1400 osób.

Stacje telewizyjne ABC i NBC poinformowały, że browar otoczyły silnie uzbrojone oddziały specjalnych jednostek policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts