Coroczne, świąteczne prezenty zawsze sprawiają najmłodszym niezapomnianą radość. Jednak już samo pisanie listu do Świętego Mikołaja jest dla nich dużym przeżyciem. Jak twierdzi Święty Mikołaj, dzieci z naszego kraju bardzo często ślą do niego swoje prośby.

Zawsze z Polski jest dużo listów, a w tym roku największy procent jest z Polski

– mówi redakcji Newseria Lifestyle Święty Mikołaj.

Choć prezenty często kojarzą się z dobrami ściśle materialnym, okazuje się, że dzieci od Świętego Mikołaja nie zawsze pragną otrzymać jedynie zabawki czy inne popularne gadżety. Często w swoich listach proszą o to, by w ich życiu wszystko układało się pomyślnie. Najmłodsi myślą także o przyszłości swojej oraz najbliższych. Wiedzą, że Święta to wyjątkowy okres, przeznaczony na wzajemną miłość i serdeczność.

Często są prośby w listach, żeby wszystko było dobrze w domu i w szkole. Oczywiście też są listy dotyczące prezentów. Bardzo lubię to, że dzieci myślą nie tylko o prezentach, lecz także o życiu

– mówi Mikołaj.

Święty dodał także, że o tym, ile dokładnie paczek dotrze do Polski tym razem, dowie się dopiero w przyszłym roku. Wie jednak, że ich ilość będzie wystarczająca i nikt nie poczuje się odrzucony czy pominięty. Dodaje, że dzięki pomocy Poczty Polskiej wszystkie pakunki zostaną dostarczone na czas i sprawią, że na dziecięcych twarzach zagości uśmiech i pojawi się radość.

Statystykę będę znał dopiero w następnym roku. Ale dużo, na pewno. Poczta Polska jest bardzo ważna. Dzięki niej wszystkie prezenty dotrą do domów

– przyznaje Święty Mikołaj.