Rzepliński zrzucił maskę apolityczności. „Teraz może odwiedzać siedzibę PO ile razy chce”

Andrzej Rzepliński / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Według prof. Andrzeja Rzeplińskiego, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, sędziowie nie powinni angażować się politycznie, jednak powinni brać udział w ulicznych protestach – mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że zrzucił on maskę apolityczności. – Ma do tego pełne prawo, nie będąc już prezesem TK. Może teraz sobie odwiedzać siedzibę Platformy Obywatelskiej na Wiejskiej ile razy chce, bo pamiętamy, że wcześniej robił to nieco po kryjomu – dodał Radosław Fogiel.

Andrzej Rzepliński w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział, że Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz „są specjalistami od destrukcji i antykonstytucyjnych działań w procesach ustawodawczych”. Stwierdził, że „reżim Kaczyńskiego ukradł mu 30 lat pracy dla Rzeczypospolitej”.

„Jaruzelski ukradł mi osiem lat, a ten mi ukradł 30 lat pracy” – mówił.

– Porównywanie demokratycznie wybranych władz państwa, rządu, który tworzy PiS z czasami gen. Jaruzelskiego jest kpiną z ofiar stanu wojennego, kpiną z tych wszystkich, którzy pamiętają PRL i jeżeli to nie są objawy jakiegoś zaćmienia umysłowego chwilowego, to jest to skandaliczne

– powiedział w „Graffiti” Polsat News Fogiel.

Były prezes TK w rozmowie z „Rzeczpospolitą” był pytany o Petera Müllera, sędziego Federalnego TK. Ten z okazji 70-lecia uchwalenia Konstytucji RFN mówił, że sędzia wypowiada się, wydając wyroki, a w innych sprawach powinien zachować milczenie.

„I tak było w Polsce do grudnia 2015 r. Bezczelnością jest porównywanie sytuacji niemieckiej i polskiej” – ocenił Rzepliński. Pytany, czy sędziowie powinni się angażować politycznie, odparł, że nie powinni. Dopytano też, czy powinni brać udział w manifestacjach, stwierdził: „Jak najbardziej, oczywiście”.

– Prof. Rzepliński pokazuje, że już zupełnie zrzucił maskę apolityczności, do czego ma w pełni prawo. Ma do tego pełne prawo, nie będąc już prezesem TK. Może teraz sobie odwiedzać siedzibę Platformy Obywatelskiej na Wiejskiej ile razy chce, bo pamiętamy, że wcześniej robił to nieco po kryjomu, ale stawia się już wyłącznie w roli polityka

– mówił dziś Radosław Fogiel w Polsat News.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, rp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NATO solidarne z Turcją

/ Engin Akyurt

  

NATO wyraża solidarność z naszym sojusznikiem, Turcją, po zabiciu tureckich żołnierzy w Idlibie w Syrii oraz potępia masowe naloty reżimu syryjskiego i Rosji; tę niebezpieczną sytuację należy deeskalować - powiedział w Brukseli szef NATO Jens Stoltenberg.

"Sojusznicy potępiają ciągłe ataki powietrzne ze strony reżimu syryjskiego i wspierającej go Rosji w prowincji Idlib. Wzywamy ich do zaprzestania ofensywy, aby przestrzegać prawa międzynarodowego i wspierać wysiłki ONZ na rzecz pokojowego rozwiązania"

- wskazał sekretarz generalny Sojuszu.

Rada Północnoatlantycka, w skład której wchodzą ambasadorowie wszystkich 29 państw członkowskich NATO, spotkała się na wniosek Turcji i przeprowadzi konsultacje w sprawie sytuacji w Syrii zgodnie z art. 4 traktatu waszyngtońskiego.

Zgodnie z tym artykułem każdy sojusznik może zwrócić się o konsultacje, jeśli uważa, że zagrożona jest jego integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.

Władze Turcji podały w nocy z czwartku na piątek, że w wyniku nalotów przeprowadzonych w czwartek przez rządowe siły syryjskie w syryjskiej prowincji Idlib zginęło w sumie co najmniej 29 tureckich żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts