Ks. Zdzisław Błaszczyk biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro

/ foto w tle: pixabay.com/leogaleno; foto ks. Błaszczyka: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

  

Polski kapłan z Archidiecezji Krakowskiej, ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk, został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie w ostatnich latach pracował. Komunikat w tej sprawie wydała krakowska Kuria Metropolitalna.

O mianowaniu ks. Błaszczyka biskupem pomocniczym Archidiecezji Rio de Janeiro poinformowała w środę Stolica Apostolska. 

Polski kapłan od 2000 r. przebywa na misji w Brazylii. Jak dowiadujemy się z komunikatu kanclerza Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. Tomasza Szopy, po przyjeździe do Ameryki Południowej ks. Błaszczyk podjął obowiązki duszpasterskie w Archidiecezji Rio de Janeiro, a w 2013 r. został mianowany proboszczem parafii São Pedro do Mar.

"Ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk urodził się 8 sierpnia 1969 r., pochodzi z Rudnika w parafii Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach. Formację kapłańską oraz wyższe studia teologiczne odbywał w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie w latach 1988-1994. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w dniu 14 maja 1994 r. w Katedrze na Wawelu. Po święceniach przez cztery lata pracował jako wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Następnie przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie"

- czytamy w komunikacie ks. Szopy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Awaria dostępu do rejestrów państwowych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/StartupStockPhotos

  

Trwająca od późnego przedpołudnia awaria dostępu do Systemu Rejestrów Państwowych powoduje utrudnienia w załatwianiu spraw obywatelskich w urzędach gmin - poinformował rzecznik Centralnego Ośrodka Informatyki Igor Ryciak. Dodał, że trwają prace nad usunięciem awarii.

"Dziś od godziny 11.20 mamy problemy z dostępem do systemów informatycznych, przede wszystkim z dostępem do Systemu Rejestrów Państwowych. Intensywnie pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej przywrócić dostęp do tych systemów"

- powiedział Igor Ryciak.

Jak wyjaśnił, w praktyce oznacza to problemy z obsługą obywateli w urzędach gmin, czyli załatwianie rozmaitych spraw obywatelskich, takich jak: wydawanie dowodów osobistych czy odpisów aktów stanu cywilnego.

Dodał, że problem z dostępem do systemu rejestrów powoduje jednocześnie problem z funkcjonowaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), gdyż te systemy są ze sobą powiązane.

W System Rejestrów Państwowych wchodzi rejestr PESEL, rejestr Dowodów Osobistych, rejestr Stanu Cywilnego, rejestr Danych Kontaktowych, system Odznaczeń Państwowych oraz Centralny Rejestr Sprzeciwów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts