Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia - siatkarz apeluje do Papieża o pomoc

/ facebook.com/trentinovolleysrl/

  

"Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia" apeluje Davide Saitta. Mecz siatkarskiej Serie A pomiędzy Itas Trentino a Consar Ravenna został zaplanowany na wieczór 25 grudnia, czemu stanowczo sprzeciwia się zawodnik, który chciałby spędzić święta z rodziną. Napisał w tej sprawie list do Papieża.

Davide Saitta, zawodnik Consar Ravenna, napisał list do Ojca Świętego, aby spróbować przekonać szefów siatkarskiej ligi do przeniesienia terminu spotkania, które wyznaczono na godzinę 18 w Boże Narodzenie.

Saitta ze swoim apelem zwrócił się najpierw do władz klubowych, a później do prezesów ligi. Miał od nich usłyszeć, że mecz przełożą... ale tylko jeżeli poprosi o to Papież. Siatkarz tą odpowiedź potraktował bardzo dosłownie i nie tracąc czasu napisał z prośbą o pomoc do Watykanu.

"Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia" - Davide Saitta napisał list do Papieża Franciszka

Napięty terminarz w siatkarskiej Serie A wynika między innymi z faktu, że drużyna narodowa walczy wciąż o awans na igrzyska olimpijskie. Już 5. stycznia zawodnicy mają się stawić na zgrupowaniu przed turniejem kwalifikacyjnym.

Od dawna mówi się również o niewyobrażalnym wręcz rozbudowywaniu kolejnych rozgrywek. Świetnym przykładem jest reprezentacja Polski, która kilka dni po meczu o medal mistrzostw Europy rozpoczęła rozgrywki o Puchar Świata w Japonii. Biało-czerwoni po wyczerpującym sezonie właściwie bez żadnej przerwy przystąpili do rywalizacji w swoich klubach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: corrieredellumbria.corr.it, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że koleje działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzędu Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts