Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia - siatkarz apeluje do Papieża o pomoc

"Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia" apeluje Davide Saitta. Mecz siatkarskiej Serie A pomiędzy Itas Trentino a Consar Ravenna został zaplanowany na wieczór 25 grudnia, czemu stanowczo sprzeciwia się zawodnik, który chciałby spędzić święta z rodziną. Napisał w tej sprawie list do Papieża.

facebook.com/trentinovolleysrl/

Davide Saitta, zawodnik Consar Ravenna, napisał list do Ojca Świętego, aby spróbować przekonać szefów siatkarskiej ligi do przeniesienia terminu spotkania, które wyznaczono na godzinę 18 w Boże Narodzenie.

Saitta ze swoim apelem zwrócił się najpierw do władz klubowych, a później do prezesów ligi. Miał od nich usłyszeć, że mecz przełożą... ale tylko jeżeli poprosi o to Papież. Siatkarz tą odpowiedź potraktował bardzo dosłownie i nie tracąc czasu napisał z prośbą o pomoc do Watykanu.

"Nie kradnijcie nam Bożego Narodzenia" - Davide Saitta napisał list do Papieża Franciszka

Napięty terminarz w siatkarskiej Serie A wynika między innymi z faktu, że drużyna narodowa walczy wciąż o awans na igrzyska olimpijskie. Już 5. stycznia zawodnicy mają się stawić na zgrupowaniu przed turniejem kwalifikacyjnym.

Od dawna mówi się również o niewyobrażalnym wręcz rozbudowywaniu kolejnych rozgrywek. Świetnym przykładem jest reprezentacja Polski, która kilka dni po meczu o medal mistrzostw Europy rozpoczęła rozgrywki o Puchar Świata w Japonii. Biało-czerwoni po wyczerpującym sezonie właściwie bez żadnej przerwy przystąpili do rywalizacji w swoich klubach.

 

Źródło: corrieredellumbria.corr.it, niezalezna.pl

#Boże Narodzenie #Papież #Davide Saitta #siatkówka

Janusz Milewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo