Dla tych sportowców niemożliwe nie istnieje. Prezydent dziękuje paraolimpijczykom za rozsławianie Polski

/ paralympic.org.pl

  

"Dewizą sportowców niepełnosprawnych jest: niemożliwe nie istnieje" - podkreślił prezydent RP Andrzej Duda na gali finałowej I Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku 2019.

Prezydent podziękował paraolimpijczykom za sukcesy i rozsławianie Polski na całym świecie oraz budowanie jej dobrego imienia:

Polski sport zyskuje na znaczeniu dzięki państwu. To jest ogromnie ważne, by ten sport był rozwijany.

Duda przywołał scenę z filmu "Matrix". Główny bohater spotyka wówczas chłopca, który bez dotykania łyżeczki z łatwością sprawia, że wygina się ona na różne strony. Słynny Neo nie jest w stanie tego zrobić.

Chłopiec wtedy mówi mu "łyżka nie istnieje". "Niemożliwe nie istnieje" to dewiza niepełnosprawnych, którzy zajęli się sportem. Oni także udowadniają, że niepełnosprawność nie istnieje

- podkreślił prezydent. Jak dodał, podziw budzą wyniki i osiągnięcia paraolimpijczyków:

Są one nieraz nie do osiągnięcia dla wielu pełnosprawnych sportowców, nie wspominając o ludziach, którzy z profesjonalnym sportem nie mają do czynienia.

Jacek Czech wygrał pierwszy Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca roku

Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach (sportowiec, trener, wydarzenie i organizacja), na których głosy oddawali internauci, odbiorą statuetki im. Ludwiga Guttmanna, twórcy ruchu paraolimpijskiego. Kapituła plebiscytu przyzna też nagrodę specjalną.

W uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie bierze udział m.in. powołana w czwartek przez prezydenta RP na stanowisko ministra sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń. Korekty dotyczą m.in. aptek i stacji benzynowych

/ pixabay.com

  

- Wyjątki dla aptek i stacji benzynowych jeśli chodzi o "godziny dla seniora", a także rozszerzenie listy osób, które mogą pozostać w zamykanych hotelach – to najważniejsze zmiany wprowadzone do rozporządzenia dotyczącym ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Na stronie internetowej www.gov.pl/web/koronawirus/ poinformowano o zmianach do rozporządzenia z 31 marca wprowadzającego nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.

Na stronie internetowej napisano:

1. Jeśli mieszkałeś w hotelu przed wejściem w życie rozporządzenia z dnia 31 marca, możesz dokończyć swój pobyt zgodnie z planem.

Hotele i inne miejsca noclegowe zostają zamknięte. Mogą pozostać otwarte tylko i wyłącznie dla:

- osób w kwarantannie lub izolacji,

- personelu medycznego,

- osób w delegacji i dla tych, którzy korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych (dotyczy to np. pracowników budowlanych),

- osób, które były zakwaterowane w obiekcie noclegowym przed 31 marca.

"Jeśli więc przed wejściem nowych przepisów nocowałeś w hotelu, możesz dokończyć swój pobyt zgodnie z planem"

- czytamy.

2. Miejsca pracy – ułatwienia dla linii produkcyjnych

Pracodawcy mają obowiązek zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy poszczególnych osób, które muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić takiej odległości z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii.

3. Wyjątki w "godzinach dla seniora" (10:00-12:00)

Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. "godzin dla seniora", które polega na obsłudze w godzinach od 10:00 do 12:00 jedynie osób powyżej 65. roku życia. Obowiązuje je także zasada "3 osoby na jedno stanowisko kasowe" tak jak pozostałe sklepy i punkty usługowe.

Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts