Dla tych sportowców niemożliwe nie istnieje. Prezydent dziękuje paraolimpijczykom za rozsławianie Polski

/ paralympic.org.pl

  

"Dewizą sportowców niepełnosprawnych jest: niemożliwe nie istnieje" - podkreślił prezydent RP Andrzej Duda na gali finałowej I Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku 2019.

Prezydent podziękował paraolimpijczykom za sukcesy i rozsławianie Polski na całym świecie oraz budowanie jej dobrego imienia:

Polski sport zyskuje na znaczeniu dzięki państwu. To jest ogromnie ważne, by ten sport był rozwijany.

Duda przywołał scenę z filmu "Matrix". Główny bohater spotyka wówczas chłopca, który bez dotykania łyżeczki z łatwością sprawia, że wygina się ona na różne strony. Słynny Neo nie jest w stanie tego zrobić.

Chłopiec wtedy mówi mu "łyżka nie istnieje". "Niemożliwe nie istnieje" to dewiza niepełnosprawnych, którzy zajęli się sportem. Oni także udowadniają, że niepełnosprawność nie istnieje

- podkreślił prezydent. Jak dodał, podziw budzą wyniki i osiągnięcia paraolimpijczyków:

Są one nieraz nie do osiągnięcia dla wielu pełnosprawnych sportowców, nie wspominając o ludziach, którzy z profesjonalnym sportem nie mają do czynienia.

Jacek Czech wygrał pierwszy Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca roku

Zwycięzcy plebiscytu w poszczególnych kategoriach (sportowiec, trener, wydarzenie i organizacja), na których głosy oddawali internauci, odbiorą statuetki im. Ludwiga Guttmanna, twórcy ruchu paraolimpijskiego. Kapituła plebiscytu przyzna też nagrodę specjalną.

W uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie bierze udział m.in. powołana w czwartek przez prezydenta RP na stanowisko ministra sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS: Sejm powinien odrzucić uchwałę Senatu

/ Senat Rzeczypospolitej Polskiej [CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

  

Sejm skutecznie odrzuci uchwałę Senatu i na biurko prezydenta trafi nowela ustaw sądowych w wersji sejmowej - mówili senatorowie PiS po głosowaniu Senatu, który odrzucił tę nowelizację.

Senatorowie PiS dziwili się "teatrowi", jaki został stworzony w Senacie wokół ustawy, skoro od początku było wiadomo, że zostanie odrzucona.

Parlamentarzyści PiS, którzy głosowali przeciw odrzuceniu noweli, nie byli zdziwieni wynikiem głosowania. Senator Marek Pęk podkreślał, że od początku "wiadomo było, że chodzi o odrzucenie ustawy w całości".

"Ustawa teraz wróci do Sejmu i jestem głęboko przekonany o tym, że ten jeden prosty wniosek o odrzucenie wniosku senackiego posłowie skutecznie przeprowadzą i na biurko pana prezydenta trafi ustawa w wersji sejmowej"

- powiedział senator Pęk dziennikarzom.

Ocenił zarazem, że w senackim procedowaniu ustawy "dużo było teatru". "Jeżeli od początku decyzja była podjęta, to po co te wielogodzinne konwektykle, udział elit prawniczych. Przecież wiadomo, że tu niczego nie chciano poprawić" - powiedział Pęk.

Również senator Wojciech Skurkiewicz (PiS) mówił, że wynik głosowania nad nowelą ustaw sądowych był do przewidzenia. "To był teatr, to było swoiste teatrum, które odbywało się tutaj na sali plenarnej przez szereg dni, niepotrzebne, dlatego że - przypomnę - i tak zamiarem większości, która tworzy egzotyczną koalicję w parlamencie, było odrzucenie tej ustawy" - ocenił.

Senat zdecydował o odrzuceniu w całości nowelizacji ustaw sądowych, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadza zmiany w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

Za odrzuceniem ustawy zagłosowało 51 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts