Szef MSWiA dziękuje funkcjonariuszom

/ https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

  

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podziękował funkcjonariuszom, którzy brali udział w akcji ratunkowej w Szczyrku. Walczyli do końca - podkreślił w czwartek minister.

W środę wieczorem w domu jednorodzinnym w Szczyrku doszło do wybuchu gazu. Do czwartkowego popołudnia w gruzach budynku znaleziono ciała ośmiorga osób: czworga dorosłych i czworga dzieci.

Podczas konferencji prasowej Kamiński podkreślił, że strażacy "dokonywali heroicznych rzeczy, żeby uratować kogokolwiek żywego".

"Wydaje się, że od początku ich walka była skazana na niepowodzenie. Natomiast walczyli do końca, całą noc bardzo ciężko pracowali"

- zaznaczył minister.

Szef MSWiA podziękował również policji, która zabezpieczała teren.

"Niestety doszło do tragedii. Będziemy wyjaśniali, jakie były jej przyczyny, kto zawinił"

- zapowiedział Kamiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Prawie 800 osób zakażonych na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- Z 645 do 794 wzrósł w ciągu doby na Ukrainie bilans potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. Liczba zmarłych, u których zdiagnozowano Covid-19, zwiększyła się z 17 do 20.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 1 kwietnia na Ukrainie jest 794 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 20 zgonów z powodu Covid-19. Łącznie 13 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisało ministerstwo na Facebooku.

Dzień wcześniej informowano o 10 wyzdrowiałych.

Dziś portal Ekonomiczna Prawda zwrócił uwagę na wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Info Sapiens w sprawie wpływu pandemii na finanse Ukraińców. Łącznie 60 proc. ankietowanych przyznało, że odczuli jej negatywne skutki. 38 proc. dorosłych Ukraińców oświadczyło, że zmniejszył się regularny dochód w ich rodzinie, 16 proc. poinformowało o całkowitej utracie dochodu, a 14 proc. o utracie pracy.

Tego dnia również opublikowano rezultaty badania agencji Rating, z których wynika, że ok. 60 procentom Ukraińców oszczędności - w przypadku utraty dochodów - wystarczą na mniej niż miesiąc. Dwie trzecie uczestników badania przekazało, że miało pracę przed wprowadzeniem związanych z Covid-19 ograniczeń. 35 proc. z nich kontynuuje pracę w zwykłym trybie, 32 proc. wzięło urlop, 29 proc. pracuje zdalnie, a 4 proc. straciło pracę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts